čtvrtek 7. října 2010

Zas ta magistrála

Je vidět, že je před volbami. Politici se předhání v tom, kdo přijde s větší hovadinou, na kterou se voliči chytí...

Tak třeba levice se rozhodla pustit (opět) do magistrály. Že prý by se měla utlumit. V překladu to znamená uzavřít alespoň jeden pruh, zneprůjezdnit hlavní tah městem a vytvořit kolony tam, kde ještě nejsou. Argumenty levicových kreténů a zelených příživníků jsou absolutně zcestné: "doprava je jako voda. Kam ji pustíte, tam se dostane." Přirovnávat automobilovou dopravu k vodě může napadnout jenom velmi slaboduchého člověka. Voda možná užším korytem proteče a ještě ji to zrychlí, ale auta NEJSOU voda, proboha! Auta se prostě před užší silnicí zastaví a nakumulují.

Přebudování magistrály na městskou třídu (rozdíl bude patrně v tom, že na městskou třídu lze nacpat buzerační omezení) způsobí pouze a jedině další komplikace v přilehlých oblastech. Hluk se tím nesníží a emise už vůbec ne, protože popojíždějící auta vyprodukují mnohem více zplodin než ta, která jedou plynule.

Nevěřím, že by politici byli takoví imbecilové, aby to nevěděli. Takže jde zase jen o předvolební žvásty a je evidentní, že ať zvolíte koho chcete, s magistrálou se nebude dít nic. Před dokončením městského okruhu s ní totiž ani nic jiného dělat nejde a oni to moc dobře vědí. Možná nechcete nic jiného, než procházet se po Legerově pod rozkvetlými stromy s kočárkem a nebudete šťastní, dokud k tomu nedojde, ale věřte, že vaše zájmy jsou politikům úplně u prdele! Oni prostě jenom chtějí získat váš hlas a je jim jedno jak.

Prosím vás, nenaleťte zmrdům na tuto a další podobné hovadiny, až se budete rozhodovat, koho budete volit. Spíše se zamyslete nad tím, co jednotliví politici (a jejich strany) v tomto období skutečně dělají.

Žádné komentáře: