středa 12. ledna 2011

Nepřítel státu

V poslední době se roztrhl pytel se "silničními piráty". Jakoby média dostala příkaz informovat o jakémkoliv excesu českých řidičů na kterékoliv dálnici na světě. Dnes jste se mohli dočíst, jak zlotřilý podnikatel napadl řidiče kamionu v Německu. Nakonec se však sám přihlásil na policii, kde mu odebrali řidičák a dostal nemalou pokutu.

Tento, v pořadí již třetí, případ agresivního chování řidičů za poslední dobu mi pomalu začíná připadat jako tažení proti podnikatelům, neboli těm, co mají prachy. Média víceméně ignorují skutečné piráty silnic. Je potřeba sdělit lidem, že boháče, co si vozí prdel v Mercedesu, Audi apod., je třeba tvrdě trestat. Ba co víc, oni přece nejsou jen tak obyčejní lidé, že? Je potřeba zveřejnit alespoň informaci, že se jedná o podnikatele. Ukážeme i část SPZ, zákon nezákon. Presumpce neviny? Rovnost před zákonem? Pche! Proti takovým lidem se musí zakročit! A nejlépe jim sebrat peníze! Co si to vůbec dovolují, vydělávat víc, než průměrný Čech a místo v Oktávce jezdit v zahraničních autech? Sledovat, trestat, omezit, zavřít, sebrat peníze!

Možná vám to přijde přitažené za vlasy, ale co nedávný případ, kdy mladík v Seatu ujížděl před policejní hlídkou, zběsilou jízdou v protisměru ohrozil všechny účastníky provozu, než se zabil nárazem do tramvaje? Proč média neinformovala o jeho povolání? Copak to taky nebyl "pirát"? Dozvěděli jsme se pouze věk řidiče. Kdyby měl Audi a byl to podnikatel, nejspíš by se tím zabýval už čtvrtý článek a věděli bychom všechno o jeho (zvrácených) motivech, majetku a postavení.

Buďto se jedná o promyšlenou strategii, jak ovlivnit veřejné mínění tak, aby ovce odsouhlasily každý další krok k omezení svobody podnikání jako takového a ještě větší represe vůči řidičům (drahých aut), anebo se jedná o pouhou snahu zajistit si větší čtenost a odvrátit pozornost od skutečných problémů. V prvním případě nás čeká tažení za omezení práv bohatých lidí, což může vést ke skutečnému třídnímu boji, kdy budou lidé bezostyšně udávat spoluobčany za jakékoliv přestupky třeba jenom proto, že mají lepší auto. Někteří už v tom mají dlouholetou praxi. Ve druhém případě můžeme být vlastně klidní, není to nic jiného než vymývání mozků. Veřejnost se nažere senzace, nikdo nemusí přemýšlet, máme na koho nadávat a vlastně je tedy všechno v pořádku...

Žádné komentáře: