sobota 8. ledna 2011

Stravovací dilema

To jsem vám takhle jednou přijel z práce, zaparkoval auto na posledním volném místě docela blízko u vchodu a už jsem se těšil na večer plný odpočinku, pohody, a možná taky na nějaký ten film. Cestou domů se však svým vtíravým způsobem přihlásil žaludek a já si uvědomil, že doma nemám nic k jídlu. Tedy nic pořádného. Nechtělo se mi už nikam jezdit a restauraci jsem zavrhl jako zbytečně drahé a daleké řešení. Večeři z čínského bistra jsem také odmítl, protože to snad jednou týdně stačí... Koupím si třeba pizzu, nebo něco na gril, řekl jsem si. Nedaleko od mého bydliště se nachází Tesco expres a Albert.

Vykročil jsem tedy směrem k Tesku (expres) s nadějí, že tam snad najdu jídlo s alespoň minimální nutriční hodnotou, se kterým se nebudu muset půl hodiny vařit. Jak jistě víte, Tesco expres je taková zmenšenina normálního Teska. Najdete tam tedy prakticky vše, jenom nemáte takový "výběr". I prošel jsem turniketem a vzal si košík do ruky. Regálek se zapařeným grilovaným kuřecím jsem taktně minul, odvrátil zrak od okoralých sýrů a oschlých pomazánek a počal jsem zkoumat nabídku balených masných výrobků. Miniregál byl z poloviny vyrabovaný - zřejmě nějaká akce. Dobrá, stejně jsem nechtěl kupovat syrové maso. Představoval jsem si třeba takové ty bílé klobásky na gril, někde se jim říká Bratwürsty. Bohužel, Bratwürsty jsem v nabídce Teska nenašel – asi by se neprodaly, přeci jen obsahují příliš mnoho masa a chuti, a tak bývají poněkud dražší. Nevzdávaje se však naděje, vzal jsem do ruky jiné grilovací klobásky, které v nabídce byly. Jelikož mi není úplně jedno co jím, pokaždé čtu složení výrobku. Možná tím přicházím o nové chuťové zážitky, ale na druhou stranu netrpím průjmy, ani nadváhou. Docela jsem se podivil, když jsem shledal, že grilovací klobásky, které jsem namátkou vybral, obsahovaly 38% masa. Zbytek byl tvořen rozemletou kůží, tuky, stabilizátory, antioxidanty, emulgátory, apod. Dobrá tedy. Vzal jsem jiný výrobek. Ten k mému údivu obsahoval neuvěřitelných 15% masa. Další na tom nebyly o mnoho lépe – ani jeden masový výrobek (včetně párků, které už nekupuji raději vůbec) nepřekročil 55% podíl masa. To přece nebudu jíst! Zkusil jsem se podívat na pizzu, ale na výběr byla Tesco pizza (raději ne), Ristorante (ano, 1mm těsta a asi 100 gramů čehosi, co jednou vidělo salám za 50,- Kč) a jakási podivná pizza za 29,-, kterou jsem odmítl riskovat.

Koupil jsem si tedy alespoň „chlebík“, což je takový menší bochník, který se (narozdíl od těch klasických, drožďových) za tři dny při krájení nerozpadne na elementární částice. Neměl jsem to dělat, ale k tomu se ještě dostanu. Vzal jsem ještě alespoň jogurt, na tom se snad nedá nic zkazit. Zaplatil jsem na samoobslužné pokladně, která mně třikrát požádala o načtení clubcard, kterou prostě nemám a nechci!! Ani po prohraném boji s Teskem jsem však neztratil optimismus a zamířil jsem do nedalekého mini-Alberta doufaje, že tam snad budu mít štěstí.

Neměl. Nabídka balených masných výrobků byla stejně tristní jako v Tesku, ne-li horší. Ani zde se podíl masa v jednotlivých výrobcích nevyšplhal nad 60%, a to se ještě dalo považovat za úspěch. Z čirého zoufalství jsem si koupil bílou klobásu, složení-nesložení, už mi to bylo jedno. Cena byla přijatelná, takže jsem se s tím – ač nerad - spokojil a o několik minut později dorazil s kořistí domů. Zapnul jsem kontaktní gril, udělal s klobásou krátký proces a začal opékat. Řeknu vám, ještě že mám u grilu takový kalíšek, kam odtéká vypečený tuk. Klobásy ho zcela naplnily, takže jsem z půl kila klobásy vypekl asi dvě deci tuku (pro ty pomalejší: to je asi 200 gramů, tedy více než třetina celkového objemu). Klobása samotná, ačkoliv krásně opečená, nestála za moc. Tedy byla spíš hnusná, ale s kopcem hořčice to šlo. Dal jsem si k ní onen zmiňovaný „chlebík“ z Teska. Nakrájel jsem ho na krajíčky a k mému překvapení byla v každém z nich díra jako do prdele – viz obrázek.
Takhle nechutnou večeři jsem už dlouho neměl. Kdybych neměl takový hlad, tak to všechno naházím rovnou do koše. Běhá mi mráz po zádech, když si představím, že lidé běžně kupují ty růžové párečky s 15% obsahem masa (v akci), nebo ty klobásy, které jsou ze tří čtvrtin tvořeny rozemletými kostmi, kůží a dalšími odpadními materiály a normálně to žerou s tím drožďovým chlebem a ještě pomlaskávají. A to je jenom špička ledovce. Občas si v krámě připadám jako potravinový úchylák, když všechno zkoumám a čtu. Nechápu však, jak lidé můžou jíst ty sračky, co se většinou vyskytují v akcích a jsou hodně levné. Vždyť jídlo je to, z čeho jsme přímo tvořeni!

Nevím jak vy, ale já rozhodně nechci být tvořen rozemletou kůží, glutamany, solí a regulátory kyselosti. Možná je to o zvyku, možná to jedí od malička (jo jo, taky jsem jedl párky, než jsem zjistil, co v nich doopravdy je), ale raději si připlatím těch 500,- korun měsíčně za kvalitnější jídlo. Mám se totiž rád.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Kdyz tak touzis po 100% podilu masa, mas si koupit syrove maso a udelat si rizky nebo si upect kure. Co se tyce chleba, vzdycky kupuju ten nejvetsi bochnik, protoze se vyplati, a zbytek putuje do mrazaku. V tom pripade se vyvaruji i toho, ze bych doma jaksi nemel nic k jidlu. Chleba je v mikrovlnce rozmrazeny behem 5 minut.
A ke grilovani tech bilych klobas: staci jim 8 minut ze vsech stran a krasne zhnednou a tuk zustane uvnitr a pak jsou hezky stavnate.
Njn, clovek se porad uci...

Ignorant řekl(a)...

Vždyť já preferuju vaření základních surovin. Ne vždycky mám na to ale čas/chuť/náladu a hledám náhradu. Zmíněné klobásky, které mám rád, obsahují 95% masa :-) S těma klobásama jsem to možná trochu přehnal, ale nic to nemění na skutečnosti, že chce-li se člověk rychle (a kvalitně) najíst, je to boj.

Anonymní řekl(a)...

Kdybych jedl jen "typicky české" srágory typu chleba párek brambor špek, tu a tam japko vyjde mě strava tak na 60 na den. Pokud se starám o nutriční hodnotu, rázem se pohybuju kolem 150+ na den. Pokud pak dvě třetiny lidí nedosáhne na průměrný plat, to se pak dva litry na osobu poznají a akce na prošlý párky taky bodnou.

A my lidé se suboptimálním příjmem taky něco musíme jíst, tak nás omluvěj, že Jim kazíme Jejich supermarkety naší břečkou pro nemyté měšťany.

Ignorant řekl(a)...

Zřejmě jste nikdy nezkoušel kupovat měsíc kvalitnější jídlo a pak to porovnat. Kvalitnější se totiž nutně nerovná dražší.

Toho kvalitního jídla totiž především potřebujete méně, protože je výživnější, zatímco umělá hmota plná nesourodých sraček vám pouze zaplácne žaludek a projde trávicím traktem bez většího užitku.
Ten rozdíl není ani zdaleka dva tisíce na osobu (pokud nejste imbecil, který by kupoval pouze a jedině ultrapředražené (pseudo)BIO výrobky), ale maximálně 500,-
To jsou dva večery v hospodě. Anebo 8 krabiček cigaret.

Ale já chápu, že bez toho se přece žít nedá, že ano...

Carol D. řekl(a)...

Nádherně popsané, tesco je dle mého názoru nehorší obchod u nás . Takové nahoře huj, a dole fuj. Albert na tom není o moc líp. Já jezdím dělat světe div se, nákupy do Lidlu když člověk ví pro co šáhnout tak má kvalitu . Přirovnám to k šunce. Normální krájené z, třebas z jednoty si na chleba dám 3 kolečka ale té kvalitnější stačí kousek . Je totiž chuťově tak výrazná že to stačí. Takže nějakých 25 dkg šunky ve které je namleté bůhvíco za 40kč. Nebo 10 dkg pršutky za stejné peníze . A tak je to se vším. Bydlím blízko hranic s rakouskem takže hojně využívám i jejich obchody . Minule jsem nakládal utopence z těch jejich Wurstů no lahoda. A přitom v tom jejich sparu stojí tolik, co dražší rádoby párky u nás.