pátek 14. ledna 2011

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

V minulém příspěvku jsem zmiňoval tohoto řidiče - piráta. Anebo to pirát nebyl? Nevím, mám v tom trochu zmatek. Silniční piráti jsou asi jenom podnikatelé... V novinách se dozvíte, že řidič, který 12.1. zcela vědomě ohrožoval účastníky dopravního provozu svou zběsilou a riskantní jízdou, byl nedávno chycen policií za podobných okolností. Také se snažil ujet hlídce, ale nezvládl to. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. A teď pozor - policisté ho nezadrželi, dokonce mu ani nesebrali řidičák.Zmíněného 12. ledna opět ujížděl hlídce, avšak tentokrát, ač střízlivý, nezvládl řízení (prasení) a skončil pod tramvají. Nadobro.
Někdo našel na Facebooku jeho (modifikovanou) stránku. Docela mě zarazily ty komentáře, které se tam objevují - namátkou: " Když zemřit tak v autě " a smal jsi se u toho jak kar doufam že se ted smějes z hora všem do ksichtu kamo!"
- "Znala jsem Míšu jen tak od vidění ale myslim si že to byl super človíček a bude nam tu chybět:(škoda že už neni mezi nami:(" ..
Asi nejšílenější je tento názor: "Nechapu tu nespravedlnost..tak nahle,tak mlady..kdyby ta tramvaj mela spozdeni ,kdyby zrovna policajti neprojizdeli tam kde projizdel on,kdyby vyjel o neco pozdeji,kdyby nemel chut zrovna riskovat..tady je ten dukaz,ze kazdy ma ten svuj OSUD." - Holčina to má v hlavince asi trochu pomotané a nechápe princip příčina - následek. Kdyby zastavil policejní hlídce, kdyby neřídil jako magor, kdyby v prosinci nechlastal před jízdou... tak mohl žít.

Uvědomuje si vůbec někdo z jeho známých, že to byl velmi nezodpovědný člověk, který evidentně jezdil pod vlivem alkoholu a klidně mohl svou nebezpečnou jízdou někoho zabít? Co kdyby s ním jel nějaký spolujezdec? Co by řekli pak? 
Chápu, že to byli jeho známí, že ho měli rádi, že on sám byl možná vtipný a hodný atd., ale teď si představte nějakého podobného maníka s nadupanou károu od rodičů kdekoliv jinde, obklopeného podobnou skupinou imbecilů, kteří ho v jeho "frajeřinkách" podporují. "Vždyť ono je to normální, riskovat. Chceme si přece užít život!" řekne vám každej druhej dvacetiletej blbeček, kterej má řidičák a jezdí rychle. Ano, hlavně že si Michal ten život užil!

To, co se stalo, je rozhodně tragédie. Poukazuje však na nový fenomén dnešní doby - ztrátu osobní odpovědnosti. Mladí lidé prostě nevědí co se životem, nikdo na ně neklade žádné nároky a snadno tak podlehnou dojmu, že si mohou dělat co chtějí, aniž by se museli ohlížet na druhé. Každou chvíli se někde objeví další takový magor, který si neuvědomuje, co všechno svým jednáním může způsobit. A pomalu se z toho začíná stávat běžná věc. Pomalu se z toho začíná stávat obrovskej průser.

Žádné komentáře: