čtvrtek 10. března 2011

Povolený extremismus


Také vás udivuje míra tolerance naší společnosti ke Komunistům a lidem otevřeně propagujícím tuto ideologii? V posledních letech roste počet mladých lidí, kteří se s Komunisty ztotožňují a někteří z nich dokonce oslavují největšího masového vraha všech dob. To vše s posvěcením vlády. Samotná existence Komunistické strany je vlastně protiústavní, ale nikomu to, zdá se, nevadí. A věděli jste, že slova "socialista" a "komunista" mají totožný význam? Socialismus je vlastně  jen jakási umírněnější forma komunismu.

Komunisté


První zmínky o socialistickém smýšlení najdete už v Antice. Myšlenky rovnostářské společnosti a společného vlastnictví se znovu a znovu objevují v průběhu dějin, vždy chápány jako utopické a neuskutečnitelné. Čekalo se až na Marxe s Engelsem, kteří vypracovali teorii komunismu. Jejich myšlenky na svobodu a rovnost vůbec nebyly v jádru špatné. Předpokládaly však společnost, ve které lidé netouží po moci. A to je utopie.

Radikálnější komunisté tedy začali prosazovat "dělnickou diktaturu" násilím a zároveň takovým způsobem, který jim zajistil moc a vládu. Následky takového jednání vidíme dodnes v Rusku a v zemích bývalého Sovětského svazu. Příkladem Komunismu dotaženého k dokonalosti je Severní Korea. Násilí a strach se staly legitimními prostředky k upevňování moci a kontrole davu. Lenin a Stalin nebyli nic jiného, než psychopatičtí masoví vrazi. Pro "Mladé komunisty" jsou však vzorem. Nedokážu pochopit jediný důvod, proč mladí, vzdělaní lidé tyto "revolucionáře" velebí. Za co? Stalinovi se povedlo zlikvidovat miliony lidí, ať už přímo v koncentračních táborech, nebo hladomorem. Také nenáviděl Židy. Hitler byl proti němu úplný žabař.


Paradox


A tím se dostáváme k obrovskému paradoxu: zkuste si někde zahajlovat nebo nakreslit hákový kříž a dostanete se možná i do vězení. Ale když nakreslíte kladivo a srp, symbol nejkrutějšího, nejvražednějšího a nejnesmyslnějšího režimu na světě, je to v pohodě. A přitom se jedná o stejný extremismus. V podstatě tím oslavujete hnutí, směřující k porušování základních lidských práv a svobod. A za to vás v normální zemi přinejmenším zatknou.


Lidé budou argumentovat, že "za Komunistů bylo líp". Ano, za Komunismu se  lidské svině, zmrdi všeho druhu a práskači skutečně měli líp. Lidé vzpomínají, jak nemuseli moc pracovat, všechno dostali "zadarmo" a stát se o ně "postaral"(to znamená, že jim zajistil pseudozaměstnání, které bylo ve spoustě případů nadbytečné a stát ho musel těžce dotovat). Ve snaze zaměstnat každého dostal práci i ten nejneschopnější člověk. I ten největší idiot mohl dělat náměstka, byl-li ve straně. A to lidem vyhovovalo. Bylo jim jedno, že je to cesta k jistému krachu a následné chudobě, nevadilo jim, že si nemůžou ani usrat, aniž by se o tom nedozvěděla StB. Nedocházelo jim, že stát se musel zadlužit, aby vůbec dokázal systém udržet v chodu. Stádo věřilo státem kontrolovaným médiím, ačkoliv bylo naprosto evidentní, že dochází k neskutečnému plýtvání penězi, vytváření prostředí strachu a v neposlední řadě likvidaci přírody.


Komunisté by měli být stíháni přinejmenším stejným způsobem, jako Nacisté. Zločinné ideologie je potřeba potírat a likvidovat. Fakt, že Komunistická strana nebyla po revoluci rozpuštěna a její členové nebyli stíháni a pozavíráni, nasvědčuje tomu, že se skutečně jednalo pouze o divadýlko a že je státní správa stále prolezlá zmrdy, kolaboranty a bývalými Komunisty. A ti přece nepůjdou sami proti sobě.

1 komentář:

dezonil řekl(a)...

Komunistická strana nebyla rozpuštěna právě proto, že Sametová "revoluce" byla jenom habaďůra. A do dnes jsou tam ti samí lidé. A žádný protikomunistický "pravičák" je nerozpustí, protože oni jsou ti, kteří mají moc! A ještě dlouho mít budou...