úterý 26. dubna 2011

Dlouhý život

Zimní, depresivní počasí je pryč a vy jste hnedle na světě raději. Možná vás napadlo, že byste si nadcházejícího léta (a života vůbec) měli užívat o něco více, protože každé léto (a život vůbec) jednou skončí. Začnete se tedy zajímat o své zdraví, abyste tuto dobu prodloužili. Anebo alespoň nemuseli posledních deset let života prožít v bolestech, v nemocnici, nebo na kolečkovém křesle (v tom lepším případě). Životní prostředí je však proti vašemu spokojenému životu vyloženě zaujaté. Vy jste ale tvrdohlaví a zvědaví a chcete se dozvědět, jestli někdy opravdu bude líp. Jak se tedy dožít ve zdraví vysokého věku?

Patříte-li k pravidelným čtenářům časopisů, webů a článků, zabývajících se krásou, zdravím a drby, jistě vám neuniklo, že svět kolem nás je plný nebezpečných elementů, jako bakterie, volné radikály, rakovina prostaty, popílek, mikrovlny, radioaktivní záření a silniční piráti.

Změňte přístup
Musíte být informovaní! Každý týden se objevují nové zákeřné druhy chorob, záření a látek, způsobujících rakovinu. Výrobci chtějí především ušetřit a naprosto ignorují vaše snahy o zachování zdraví. Kupujte si tedy všechny možné časopisy o zdraví. Na internetu čtěte články o škodlivosti různých elementů a chovejte se podle toho. Připravte se na to, že teď budete trávit více času u doktora. Z časopisů víte, že choroby jsou velmi zákeřné a pouze jejich včasné rozpoznání může zastavit zhoubné rejdy ve vašem těle! Navíc si o vašich neduzích můžete hezky popovídat s ostatními lidmi v čekárně.
Nenechte se odradit pochybnostmi známých. Ať si klidně zhynou na nějakou zákeřnou nemoc, vy zůstanete naživu. Lehká paranoia je vítaná. Lepší je být podezřívaví, než mrtví. Snaha o dlouhý život však s sebou nese poměrně drastické změny, se kterými se budete muset nějak vyrovnat. Ale přece jste si nemysleli, že to bude jenom tak.

Životní prostředí
Začněte tím, že vyházíte veškeré věci, ve kterých se můžou držet roztoči, ti malí zabijáci. Koberce nahraďte linem nebo plovoucí podlahou, hypoalergenní povlečení je samozřejmostí. Je-li to aspoň trochu možné, nekupujte plastové výrobky. Plasty pomalu uvolňují volné radikály, ale i rakovinotvorné látky. Ideální je dřevo, natřené nějakým přírodním bezbarvým lakem.
Používejte co nejméně elektroniky - uvolňuje škodlivé záření. Počítačový monitor je zabiják! Záření vám proniká přímo do mozku, kde může způsobit rakovinu. Totéž platí o televizi, mobilech, cokoli vás napadne.
Kupte si jeden nebo dva čističe vzduchu. Vzduch z venku s sebou přináší volné radikály, před kterými je třeba mít se na pozoru. Volné radikály jsou částice, které se, laicky řečeno, nabalují na vaše buňky a omezují tím jejich schopnost regenerace a způsobují stárnutí. 
Zapomeňte na květiny. V hlíně se drží bakterie a v noci vás rostliny pomalu zabíjejí tím, že produkují kysličník uhličitý. 
Uklízejte nejméně jednou denně. Prach, který nevysajete vysavačem, víří vzduchem a hledá nejkratší cestu přímo do vašich plic. Noste doma respirátor. Nepouštějte do místnosti příliš slunečního svitu. Způsobuje rakovinu kůže! Snažte se co nejvíce omezit hluk. Hluk způsobuje stres a stres způsobuje rakovinu.

Hygiena
Vyžeňte ze svého bytu bakterie! Koupelnu a záchod každý den vydesinfikujte. Používejte veškeré dostupné čistící prostředky, nejlépe Amway, nebo Herbalife. Nezapomínejte, že každé spláchnutí vyžene do ovzduší miliardy fekálních bakterií. Pokuste se nesahat na záchodové prkýnko a na splachovadlo. Nainstalujte bezdotykové systémy. Kuchyně je přímo ráj bakterií. Proto ji desinfikujte po každém vaření a veškeré potraviny ukládejte do hermeticky uzavřených obalů.
Sprchové gely, mýdla a šampony obsahují škodlivé látky, ačkoliv vám v reklamě tvrdí opak. Nakupujte pouze v BIO obchodech. Ceny těchto výrobků jsou sice poněkud vyšší, ale vaše zdraví je důležitější, než nějaké hmotné statky. Pokud ještě nemáte nějaký účinný vodní filtr, je načase se po nějakém poohlédnout. Jak jistě víte, voda obsahuje chlór, fluor a volné radikály. Oslovte nějakého podomního prodejce, rád se s vámi podělí o své zkušenosti. Neustále si myjte ruce. Každé sáhnutí na infikovaný povrch vám na nich zanechá miliardy bakterií. Ideální jsou gumové rukavice. Pokud je to možné, nenavštěvuje cizí domácnosti ani veřejné toalety. Je to semeniště chorob!
Prádlo měňte klidně několikrát denně a co nejčastěji ho perte. Samozřejmě za použití nějakého přírodního mýdla.

Jídlo a zdraví
Kupujte pouze BIO potraviny. Ty jsou zdravé samy o sobě. Všechno pořádně převařte. Vyvarujte se jídla připravovaného na pánvi, grilu nebo na ohni. Vznikají tak rakovinotvorné látky a uvolňují se volné radikály. Když už musíte mít maso, jezte dušené ryby. Pokuste se cokoliv nahradit sojou a podobnými produkty. Vaše tělo dostane co potřebuje. Nekouření je samozřejmostí. Alkohol nepijte vůbec, každá sklenice piva vám zkracuje život o drahocenné minuty, či dokonce hodiny. Zkuste nějaké alternativní metody čištění organismu, na webu a v časopisech jich najdete více než dost. Nepoužívejte mikrovlnku. Samotná její přítomnost v bytě šíří záření, které proniká do vašeho těla a způsobuje rakovinu.
Cvičte, ale jenom pomalu a obezřetně, abyste si příliš nezvyšovali srdeční tep. Procvičujte především mozek, bude se vám to hodit. Nakupte si křížovky, sudoku a nějaké logické úlohy. To bude vaše zábava na příští desetiletí. Nechcete přece být ve stovce senilní a dementní!

Pohyb a Sex
Veškeré aktivity pouze zvyšují přísun volných radikálů do vašeho těla! Neběhejte a nesportujte, tím se vám do plic dostávají částečky prachu i s bakteriemi. Sport navíc způsobuje značné opotřebení kloubů a svalů. Povoleno je pouze pomalé plavání v bazénu. Choďte pomalu a z bytu vycházejte pouze, je-li to bezpodmínečně nutné (třeba nákup BIO potravin). Venku (obzvláště v MHD nebo v přírodě) noste respirátor. Zákeřné nemoci a bakterie neustále víří kolem.
Při souloži se vám do těla dostává obrovské množství volných radikálů, nehledě na značnou nehygieničnost a riziko pohlavních chorob. Masturbace vám také pouze zrychlí tep, čímž opotřebováváte srdeční svalovinu. Přestaňte s tím.

Život vůbec
Nezapomínejte na STRES. Snažte se za každých okolností zůstat v klidu a v harmonii. Na své okolí možná budete působit jako cynický flegmatik, ale taková je cena za dlouhý život. Chcete-li se dožít vysokého věku, nepořizujte si děti. Nejenom, že kvůli tomu musíte souložit a tím opotřebit své tělo, ale ještě se tím dostanete do enormního stresu, který na vás časem začne působit i fyzicky. Vězte, že založením rodiny ztratíte nárok na nějaký dlouhý život a všechna opatření, která jste již provedli, přijdou vniveč.

Najděte si práci, kterou můžete dělat z domova. Život ve městě s sebou přináší nejenom stres, ale také různá nebezpečí. Kromě tisíců zdrojů různého záření vás může zabít auto, tramvaj, padající lešení nebo třeba sebevražedný atentátník. Můžete se také stát obětí nějakého zločinu. Používáním dopravních prostředků pouze zvyšujete pravděpodobnost předčasného úmrtí. 
Na druhou stranu, na vesnici nebo v přírodě se nedokážete účinně bránit útoku bakterií.


Závěrem
Doufám, že vám tento článek pomůže ve vaší snaze o dosažení co nejvyššího věku. Ačkoliv si život vůbec neužijete, budete toho moci litovat velmi, ale opravdu velmi dlouho.

Žádné komentáře: