úterý 21. června 2011

Konspirační teorie 2: Kdo řídí svět?

Možná vám někdy vaši přiopilí známí v hospodě vykládali, že události se nedějí jen tak a že i prezidenti mají své šéfy "tam nahoře", nejspíš v nějaké místnosti starověkého hradu nebo v protiatomovém bunkru, kde v démonických křeslech sedávají vládci světa a promyšlenými rozhodnutími řídí krachy na burzách, revoluce, stávky, krize, atd...

Jedná se o mocné a vlivné lidi s hypervýkonným vybavením, přístupem ke špionážním satelitům, atomovým bombám a s klíčem k Internetu. Tito lidé pak svým působením udržují lidstvo v určité nejistotě a strachu, aby jej pak mohli snadněji ovládat a kontrolovat...Konspirace

Troufám si tvrdit, že konspirační teorie o vládcích světa jsou nejúspěšnější a mají více příznivců, než ostatní teorie. Pokusím se vám nastínit, proč tomu tak je. Průměrně hloupý člověk-ateista si totiž nedokáže představit, že by jeho osud, plný smůly a zklamání (za něž si většinou může sám), nebyl řízen zákeřnými Židy, Zednáři, Ilumináty, Templáři, Židozednáři či mimozemšťany (Křesťané samozřejmě vědí, že jejich osud řídí Bůh). Lidé prostě rádi věří, že dokonce i prezidenti, králové a diktátoři mají nad sebou své "šéfy", kteří je ovládají jako loutky, aby tak dosáhli svých zvrácených, pro prostou mysl nepochopitelných, cílů. Cíle světových vládců se různí, zřejmě podle jejich momentální nálady. Tu je potřeba vyvolat konflikt, tady zase konflikt urovnat, tuhle něco změnit a tam zase něco rozvrátit. Občas je také třeba vyvolat nějakou tu krizi nebo světovou válku, aby si o sobě ti lidští červi zas moc nemysleli...

Bohužel, stále není jasné proč. Dalo by se říct, že jde o moc a peníze. Průměrně hloupý člověk by souhlasil. Bohatí lidé jsou přeci velmi zkažení a nenasytní a jejich celoživotním cílem je likvidovat všechny chudé. Dojdeme k závěru, že opravdu mocní lidé by byli schopní vyvolat i válku, aby dosáhli většího bohatství a moci. V historii je spousta takových příkladů: Alexandr Veliký, Čingischán, Napoleon, Hitler, Stalin... z historie ale také víme, jak jejich velkolepé plány nakonec dopadly.
Zde již (mizivá) věrohodnost konspiračních teorií poněkud pokulhává. Vžijte se na chvíli do role světového vládce: Co potřebujete pro udržení moci? Potřebujete množství relativně spokojených lidí, kteří vám, prostřednictvím uskutečňování svých cílů, odvádějí daně, pracují za vás a vlastně vám tím zajišťují spokojený život. K čemu vám budou lidé, kteří umírají hlady, nepracují, revoltují a jsou nespokojení? Proč vyvolávat konflikty, které působí pouze obrovské ztráty? Nespokojený lid navíc generuje nové vůdce, takže musíte neustále s někým bojovat a vytvářet nové páky a intriky. Pro vás, jako všemocného vládce světa, by tyto problémy měly být maličkostí, kterou můžete vyřešit jedním telefonátem. S neomezenou mocí, kterou konspirátoři vládcům světa připisují, byste mohli klidně nastolit světový mír. Bohužel, nikdo zatím světový mír nenastolil, což ukazuje na velkou trhlinu celé konspirační teorie.

Předpokládejme však, že současní světoví vládci jsou banda krvelačných a sobeckých parchantů, kteří z nějakého prapodivného důvodu světový mír nechtějí. Jejich zlovolné plány sahají daleko za představivost pouhých smrtelníků a jejich činy postrádají jakoukoli logiku (pro smrtelníky, samozřejmě). Poučili se dokonce z chyb svých předchůdců, a tak už neválčí pomocí pěchoty a tanků, ale pomocí informací. Myslíte si, že stále větší počet kamer je tu pro vaše bezpečí? Nemůžete být dále od pravdy! Ve skutečnosti je to způsob, jakým světoví vládci získávají informace o vašem pohybu. Ty potom využívají k... třeba, no... třeba k tomu, aby zjistili, kam chodíte! Informaci pak zakomponují do svého ďábelského komplotu. Jakmile svým chováním přestanete zapadat do jejich představ - například přestanete jíst maso, nebo nesouhlasíte s humanitárním bombardováním - lusknutím prstů se vás zbaví. Ale pozor, zákeřní světoví vládci jsou natolik rafinovaní, že do svých pletich zahrnou i vaše přátele a příbuzné, takže se nakonec ocitnete sami. Vašemu vyprávění o spiknutí nikdo nebude věřit a to je přesně to, co mají světoví vládci v plánu! Tisícíletí spřádání temných intrik dovedla jejich techniky k dokonalosti. Není úniku!

Způsoby

Světoví vládci, podle konspiračních teorií, přirozeně sledují a ovládají veškeré komunikační kanály na světě. Víte jistě, že váš kolega v práci není jedním z nich? Vzpomínáte si, jak jste mu říkali o nelegálně stažených filmech a on si pak s někým dopisoval? ONI mají své lidi všude! Světovláda není žádná legrace a k jejímu úspěšnému zvládnutí je potřeba zaměstnat desítky milionů lidí, kteří všechny ty informace budou sledovat. Dále musíte zaměstnat další desítky milionů lidí, kteří na ně budou dohlížet a dělat všechnu tu "špinavou práci". Ale co kdyby se někdo rozhodl vynést na světlo světa nějaké skutečné důkazy o činnosti světových vládců? Takových je pak potřeba se zbavit a udělat to tak, aby to vypadalo jako nehoda, nebo sebevražda. K tomu musíte mít přirozeně k dispozici další desítky, možná i stovky milionů všehoschopých poskoků. Dá se tedy snadno vyvodit, že ve světě musí existovat 200 - 300 milionů lidí, kteří pracují pro supertajnou organizaci, o které nikdo nemá jediný důkaz.

Způsoby ovládání světa jsou totiž velmi komplikované. Nemůžete přeci jenom tak říkat lidem, co mají dělat. Oni si myslí, že to vědí nejlépe sami. Co už však nevědí je, že s nimi neustále manipulujete. Od slev v obchoďáku, přes televizní pořady, internetové porno až po případné výhry v soutěžích a úspěchy či neúspěchy v zaměstnání. Je to tak extrémně komplikovaná záležitost, až by člověk uvěřil, že některé události jsou prostě dílem náhody, případně výsledkem společného působení lidí s výrazně nižší mocí. Přesně v tom se však odráží obrovská vychytralost a inteligence světových vládců. A pokud se ONI rozhodnou, konec světa prostě bude! Světoví vládci pravděpodobně považují likvidaci většiny obyvatelstva za nejlepší způsob, jak nastolit Nový světový řád (ať už je to cokoliv) :-)

Realita

Ale vraťme se zpátky na zem. Samozřejmě, že vlády zemí chtějí mít kontrolu nad svými občany. Co byste dělali vy, abyste si udrželi své korýtko? Nechcete-li, aby vás někdo brzy nahradil, měli byste myslet dopředu. Skutečně tedy můžeme vidět snahy o monitorování pohybu osob, jejich způsobů a návyků. Vláda nám tvrdí, že tím chce posílit bezpečnost a působit proti kriminalitě. Ze zkušeností ale víme, že jde většinou o nestoudné špiclování. Míra špiclování a rozsah regulace svobod v demokratických zemích však většinou závisí na volených zástupcích. Za pozornost stojí, že se konspirátoři vůbec nezabývají těmi nedemokratickými, jako by byli lidé ovládáni pouze ve Spojených státech a Evropě.
Vlády a mocnáři si prostě hrají jen na svém písečku. Občas se spojují nebo bojují s jinými mocnáři, ale nějaké snahy o ovládání světa v tom může vidět jenom naprostý blázen a šílenec. Aby se vám něco takového podařilo, museli byste zřejmě vyhladit půlku planety. Vlády by své kůže rozhodně neprodaly lacino. 
Máte-li přístup k informacím, které mohou ovlivnit třeba ceny na burze, můžete (díky závislosti na virtuálních penězích) způsobit spoustu škody, ale ničeho tím stejně nedosáhnete.

Kdo to tedy vlastně je?

Zde, bohužel, konspirační teorie neumí najít jasnou odpověď. Podle některých (slabomyslných) pozorovatelů jsou to Židé, podle jiných Svobodní Zednáři, Tepláři.. Některé teorie předpokládají, že nás ovládají mimozemšťané (disponující samozřejmě neuvěřitelnými technologiemi, které nikdy nikdo neviděl), apod. Jedna teorie dokonce tvrdí, že nás ovládá rasa superinteligentních plazů. Samozřejmě neexistují žádné relevantní důkazy ani k jediné z těchto šílených teorií.
Selský rozum také napovídá, že pokud by to byla pravda, měli by alespoň dva pozorovatelé (konspirátoři) dojít ke stejným závěrům. Bohužel, každý tvrdí něco jiného.
Paranoidní šílenci vám samozřejmě budou tvrdit, že to je právě ten geniální zastírací manévr, abychom nikdy nepřišli na to, jak moc jsme vlastně ovládáni.
Zkuste se někdy pomatených konspirátorů zeptat, jak je možné, že světoví vládci nechávají umírat miliony lidí ročně hlady, nebo proč stále existuje ultra-totalitní režim v KLDR. Odpovědí vám zřejmě bude blábolení o tom, jaké jste ovce, které žijí za plotem, že sami uvidíte, až nastane Nový světový řád, apod. Mějte na paměti, že konspirační teorie, na základě neexistujících souvislostí,  vymýšlejí zpravidla zoufalí panicové, kteří žijí ve sklepě se svým počítačem a nikdy nebyli dále než 300 kilometrů od domova.

Pojďme si tedy shrnout všechna "fakta" o Světových vládcích: nevíme kde jsou, nevíme jak pracují, netušíme kdo to je a už vůbec nemáme páru, proč vlastně jednají, jak jednají.
Tato charakteristika pasuje také na jednu konkrétní bytost, kterou všichni známe. Těm bystřejším z vás už nejspíš došlo, kterou. Ano, je to BŮH. Konspirační teorie o světové vládě není nic jiného, než hodně ujetá interpretace křesťanské víry. Stejně jako byl středověký vesničan přesvědčen, že Zemi musel stvořit Bůh, protože něco tak velkolepého prostě nemohlo vzniknout žádným jiným způsobem, je i moderní člověk přesvědčen, že za všemi těmi vzorci chování a pohnutek musí existovat něco, co je řídí. Moderní člověk totiž stále nedokáže vidět svět jako celek, ale vytváří si zcela chybnou představu z různorodých informací, které se ani neobtěžuje nějak zkoumat či filtrovat.

Lidé se bojí odpovědnosti. Mají strach, že by jejich činy mohly mít skutečně nějaký dopad na prostředí kolem. A tak si raději představují, že je tu někdo "nahoře", kdo má nad nimi absolutní moc. Příkoří, které se jim děje, tedy nemohou nijak ovlivnit. Je pro ně snazší přijmout jakoukoliv "vládnoucí" entitu, než aby se snažili se svým životem něco dělat.


Konspirace o světové vládě je prostě kolosální hovadina. Na světě je příliš mnoho různých zájmů, aby se daly jakkoliv řídit k dosažení jediného cíle. Informace, z nichž konspirační teoretici čerpají, totiž tvoří nepatrnou část z celkového objemu všech informací. Je to stejné, jako kdybyste potkali ošklivou Polku a řekli, že všechny Polky jsou ošklivé. Nejsou, vy o tom jenom nevíte. Prosím vás, zamyslete se, než někomu odkýváte, že Židé ovládají jeho banku a proto v ní nemá peníze. :-)

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

jedina hovadina je tenhle clanek !!!!!

Anonymní řekl(a)...

To je ale píčovina :D .. autor je snad úplnej retard ne? :D tvl to člověk neví, jestli si dělá prdel nebo jestli to myslí vážně, no pokud jo, tak mír s tebou čeče :D

Anonymní řekl(a)...

Autor je zaplacen,nebo je to uplnej tupan :D:D vice ctete,nez napisete takove hovadiny :D:D musim se vam smat,protoze vy jste ten tupak,o kterych pisete v prvnich radcich :D:D Radsi uz to nehulte...

Anonymní řekl(a)...

No, mě naopak přijde, že jste Vy anonymní absolutně nepochopili smysl tohoto článku a co se snaží autor vysvětlit. Je to ale pouze jeho svobodný názor a má na něj plné právo jako vy na svůj. Tak nechápu, proč se vzrušujete, stejně si dál půjdete za svým!

Anonymní řekl(a)...

Je neuvěřitelné, co je teorií. Ale že něco ve světě není v pořádku, tak na tom se shodnou všichni. Bylo by velmi zajímavé vědět, jak to doopravdy je........Já osobně jsem ve spojení s marťany, sionisty, jsem v konspiraci a zároveň v odboji lidových milicí.......

Anonymní řekl(a)...

Pokud si vezmete přemnožení planety a potřeba populační redukce, tak se určité věci dají vysvětlit. Proč udržovat lidi ve strachu? Jednoduché, aby si určitá skupina připadala jak Bohové na Olympu. Kontrola peněz a Židé? Lichva to potvrzuje, že je to pravda.

Manipulace a strach jsou logické. Svobodný člověk přemýšlí, má víc energie, takže je mnohem větší konkurence a protivník.

Středověk neskončil a otroctví nebo nevolnictví pořád pokračuje, jen lidi otročí ve fabrikách a kanclech, ale se pár vybraných jedinců mělo dobře.

Proč se snaží ovládnout celou planetu? Z psychologického hlediska jsou to třeba zakomplexovaní jedinci třeba s kastračním syndromem, tím by se vysvětlila iracionální snaha mít pořád víc a víc a snažit se ovládat víc a víc, aby unikali psychickému bordelu, co na ně číhá v podvědomí.

Anonymní řekl(a)...

Článek konspirační teorie 2 je poměrně opravdu zajímavé počtení a stojí rozhodně se nad tím zamyslet . Je nesporné , že každý muž má problém od středního věku strávit svůj případný tzv. neúspěch v závislosti na svém Egu . Konspirační teorie ne náhodou vymýšlí muži , neboť ženy mají řekněme přirozené poslání mateřství a nemají čas se zabývat , pardon, nesmysly,jako my muži tj. svým egem , ukřivděností , že nejsme Ty hvězdy jaké chceme být , např. mistr světa ve fotbale, , úžasný obdivovaný milovník , apod.
Nebýt obdivován doma , uzurpován v práci , to je přímo podhoubí pro konspirační teorie , dále násobené neschopností si utřídit nynější nepřeberné množství informací . Je zajímavé , jak i poměrně slabí školáci , když dospějí , ví přesně jak to funguje ve světě , ale měli velký problém třeba v kombinatorice , matematickém modelování , logice , přestože je jasné , že například do matematických vzorců si lze přeložit mnohé . Třeba , že i na lumpíky jednou dojde a tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne , takže v klidu
vážení kolegové pánové , úspěšným , kteří tzv. ne vše dělají korektně stejně časem většině tzv. odzvoní , akorát možná tisk a sdělovací prostředky to tak nepumpují do nás lidiček tolik , jako to , že když kradete, tak se máte fajn,
apod . je to nesmysl , neboť i Ti novináři jsou mnohdy něšťastní a závistiví ,
a když už jsou oni Ty tzv. dvojky , tak chtějí trošku poškádlit a naštvat nás ostatní , apod.
doporučuji nadhled , smysl pro humor a nebrat sebe své neúspěchy zas tak vážně ,
možná se těšit z radosti těch druhých , teď mne napadá , nevíte proč ženy se dožívají delšího věku než mi muži ?
Já myslím , že to bude , také tím , že ani neví co je to tzv. konspirační teorie , ale ví jak žehlit , vyprat prádlo , vypiplat batole , aby z něj vyrostl člověk,
možná máte výhrady k některým konkrétním ženám , ale na svou mámu většina mužů
nedá dopustit , trošku osobní chaos a rozpor .
Já jen na přeskáčku chci naznačit , že je dobré se zamyslet nad článkem konspirační teorie 2 a proč my muži Ty konspirace tak milujeme , přestože šachová hra mnohým jde tak bídně , pardon .

Pěkný večer Jirka

Anonymní řekl(a)...

Supr clanek, konecne nekdo napsal, jak to je a souhlasim s autorem...