středa 13. července 2011

Článeček


Předchozí témata byla možná přiliš filozofická. Pro odlehčení jsem se tedy rozhodl vecpat 100 nejstupidnějších slov do jednoho textu.
Upozorňuji čtenáře s vyvinutým smyslem pro český jazyk, že některá použitá slova jsou opravdu odporná, velmi dobře se pamatují a není lehké se jich zbavit. Budete se nad nimi hnusit pokaždé, když si vzpomenete. Je to neuvěřitelné, ale někteří lidé tato slova běžně používají.


Nástrahy života

Když jste hodně malí, váš svět se skládá především z hraček, telky a kokín. Celé dny si můžete hrát, zatimco rodiče vaří, abyste měli co papkat, uklízí a starají se o vás. Vy se můžete svobodně počůrávat, všechno poslintat a zkazit rodičům každou příležitost k sexu.

Pak přijde školka, kde budete mlátit jiné děti kyblíčkem do čela a vzdorovitě koukat do stropu, zatímco ostatní děti budou po obědě spát. V nejnižších ročnících máte stále povoleno se občas počůrávat, později už se vám budou ostatní děti smát.

Ve škole se (možná) naučíte číst, psát a počítat, pokud vás to rodiče nenaučili už předtím. Také poznáte nové lidičky, kteří vás budou provázet příštích několik let. Čas strávený na prvním stupni základní školy prolétne kolem a vás najednou naplno zasáhne puberta.
Přijde první lásečka a také možná první orgasmík, který se již natrvalo stane součástí vašeho života. Místo hraček vás bude zajímat jenom tuleníčko se svou milou. Na rodičích si vydupete mobílek, abyste své vyvolené mohli posílat zprávičky. Co na tom, že každou chvíli vyplácáte svoje krédo, stačí být trochu miloučký na rodiče, a oni vám po vaší prosbičce koupí další.

Už se také těšíte, až budete mít svůj vlastní kompík, na kterém rozjedete ajsko, nebo fejsko, abyste mohli lajkovat komentáře ostatních uživatelů. A samozřejmě také písnout nějaký ten textík do školy. Na základce si také dáte své první cigárko, které zapijete prvním piváskem. Všechno, co zažijete, pro vás začne bejt hustý, případně vymazlený, čímž můžete vyjádřit prakticky cokoliv. V deváté třídě si vyberete nějakou tu střední školu a pak už je to jen samá kalba a akcička. Základní školu završíte pořádnou rozlučkou, po níž musí být všude bordel a nablito.

Na střední budete v nastalém trendu pokračovat. Najdete si zde nové kamíky, se kterými budete chlastat. Ráno pak budete mít problémy udržet tužtičku v ruce a pořádně se fokusovat na výuku, ale vy už to nějak zvládnete. V závislosti na zvoleném typu školy se zde také budou vyskytovat roštěnky. Přestávky proto budete trávit na chodbách, abyste je mohli čekovat.
Budete-li mít štěstíčko, dostanete od některé z nich čísílko, takže si s ní budete moci písmenkovat a následně pozvat na nějaký filmeček. Posléze se dozvíte, že vás má mocinky ráda, takže dojde i na sexík. Ostatně na nic jiného ani nemyslíte.

Po maturitě začíná skutečný život. Nepůjdete-li na vysokou, bude potřeba si najít nějaký ten džobík. Sestavíte si své první sívíčko, které bude vypadat  otřesně, ale přesto rozešlete spoustu mailíků a nakonec vás, jako absolventa, vezmou do nějaké té společnosti, kde budete nosit papíry sem a tam.
Pomalu si zvyknete na ranní kafčo, občasný brainstorming a časté mítinky, na kterých je potřeba všechno pořádně rozdiskutovat. Budete se dívat na plejádu nudných slajdů a zjistíte, co všechno je ještě potřeba vydesignovat a dovyprodukovat. Zbytek dne strávíte tím, že budete přemýšlet, kdo z kolegů by váš projektík mohl zprocesovat, abyste mu ho mohli forvardnout. Stačí pak jenom vymejlovat nějaký ten requestík a hned máte zase vyděláno. K obědu si zajdete na vaše oblíbené meníčko a pozvete i svou kolegyňku, která se vám tak líbí a pokusíte se získat její srdíčko.

Z kolegyňky se časem stane vaše přítelka a vy budete její příťa. Oběma se vám daří, takže se nastěhujete k sobě a začnete budovat vztah. Spolu si budete užívat dovču, šopování, možná pořídíte hafíka, prostě špica. Všichni kolegové v práci samozřejmě chodí do posky, takže začnete taky. Na vaše meníčko přibyde šunečka a občas i stejčík.

Protože jste s přítelkou zaláskovaní, brzy se z ní stane těhulka. Vy chcete mít zdravého človíčka, takže začnete sledovat éčka v potravinách, které kupujete. Váš milášek začne toužit nejen po čokošce a dalších ňamkách, ale také po svatbě. Dobroš, řeknete si, a z příti se posunete na další úroveň: manža. Páčko, svobodný živote!

Půl roku po svatbě se vám konečně narodí mimísek. To je potřeba zapít, takže koupíte šampíčko a se svými kamíky se ožerete jak zákon káže. To bude ránko! Naštěstí mají všichni pochopení. Život s mimískem je velmi náročný. Realita naprosto upozadí cokoliv, co se vám kdy zdálo náročné a odpovědné. Zvláště, když dostane mimísek průjmík. A se sexem máte teď na nějakou dobu smolíček. Na druhou stranu, pokud manželce trochu pomůžete, bude mít čas zajít si na zumbinu, kterou našla ve slevičce a brzy už se zase vejde do svého oblíbeného topíku.


Slovníček:

kokíno - sladkost, pamlsek (dětský výraz) - po mimískovi asi nejodpornější slovo
kamík - kamarád (zřejmě)
fokusovat - soustředit se (focus - angl.)
lajkovat - uživatelé FB znají, pro ostatní: mačkat tlačítko "líbí se mi" - třetí nejodpornější slovo, se kterým se můžete setkat
poska - posilovna
requestík - žádost
forvardnout - předat dál
slajd - jeden obraz z prezentace (čeština asi nemá vhodný ekvivalent)
ajsko - ICQ
fejsko - Facebook
sívíčko - CV, curriculum vitae (pro natvrdlé: životopis)

pozn.: Význam některých slov uvedených v seznamu jsem nepochopil, jako například papuša, nebo pečka. A pro pár dalších jsem prostě nenašel žádné smysluplné využití.

3 komentáře:

Šebesta řekl(a)...

Bomba! Naprosto souhlasím. Taky to nesnáším!
Jdu si udělat kafčo...

Anonymní řekl(a)...

Fakt krutej textík!!! :-)))

Anonymní řekl(a)...

... skoro až přísnokrutej!!!