neděle 31. července 2011

Stříhání ovcí

Patříte-li k těm, kteří hledají práci či brigádu, zřejmě vám neuniklo, že na serverech s pracovními příležitostmi se velmi často vyskytují nabídky firem, které slibují skvělé finanční ohodnocení, osobní rozvoj, práci v mladém kolektivu apod. Pracovat s mladými nezkušenými lidmi je zřejmě považováno za jakýsi benefit, namísto stravenek.
Pojďme se podívat, čím se tyto firmy vlastně zabývají...Ať už hledáte pozici asistentky, promotéra, obchodního referenta, manažera či dokonce obchodního ředitele, firmy jako jsou Jobing, d2d, Gresa, Savemax aj. pro vás mají vždy nějakou nabídku. Není to skvělé? V době, kdy ostatní společnosti pracovní místa spíše ruší, tyto firmy pro vás vždycky uplatnění najdou. A kdo by nechtěl lidem radit v oblastech wellness a fitness? Pro takové je tu například Centrum Regenerace.

Nuže dobrá, zaujal vás nějaký inzerát, tak na něj odpovíte a mrknete na stránku společnosti, abyste si o tom něco zjistili. Stránky jsou docela hezky navržené a dělají dobrý dojem. Dozvíte se z nich... hm... třeba kontakt na společnost, to je velmi důležité. Také zjistíte, že zde můžete nastartovat kariéru, což je vlastně stěžejním (a jediným) tématem celého webu. Dále jste ujištěni, že budete pracovat v dynamickém kolektivu, a to je rozhodně dobrá zpráva. Schválně si otevřete tři shora uvedené odkazy a najděte alespoň pět rozdílů mezi jednotlivými weby. Že tady něco nehraje? Ale kdepak, takhle přeci vypadají stránky úspěšné společnosti! 
Pozornému uživateli neunikne, že jejich inzeráty se objevují na internetu prakticky každý den. Že by bylo k dispozici tolik pracovních míst?

Zavolají vám většinou už druhý den a nabídnou vám termín pohovoru, který se koná podezřele brzy od zaslání vašeho životopisu. Přijdete na smluvené místo a zjistíte, že na pohovor rozhodně nejdete sami. No co, v dnešní době je to asi normální, uchazečů je přeci hodně. Máte-li štěstí, nacpou vás všechny do nějaké holo-zasedačky, v opačném případě vás budou volat po jednom, zatímco ostatní čekají jako trubky na recepci. Velmi rychle pochopíte, že zaslané životopisy nikdo nečetl dál, než za telefonní číslo a email. Berou každého.
Vy tam ale stejně počkáte, protože se chcete alespoň dozvědět, o co jde. "Manažer" si vás vezme do nějaké prázdné kanceláře, jejíž jedinou dekorací je stojan, na který "manažeři" tak rádi kreslí ty malé pyramidky, představující vaše báječné výdělky. Pravděpodobně vás překvapí, že "manažer" ani nemá vytištěný váš životopis a dělá si poznámky na prázdný papír. V průběhu rozhovoru se dvakrát koukne na hodinky, čímž vám dá jasně najevo, že ho zdržujete od hodnocení čekajících kandidátů. Za hodinu totiž přijde další "várka". "Manažer" vám položí otázky typu jste asertivní?, zvládáte stres?, umíte pracovat v týmu? a načmárá si nějaké poznámky. Buď vám řekne, že se vám ozve, anebo vám rovnou nabídne termín nástupu - zítra.

Zcela jinou úroveň má "skupinový pohovor". Zavedou vás do zasedačky, ve které nechybí manažerský stojan na čmárání. Kromě plakátu zde nenajdete jedinou známku přítomnosti firmy, nejsou zde žádná loga ani reklamní předměty. Někdy dostanete dotazník, do kterého budete znovu vyplňovat údaje, které jste již firmě poskytli v životopise, plus pár osobních otázek navíc. Poté přijde "manažer" a začne čmárat na prázdný papír a vysvětlovat princip vašeho vydělávání. O tom, co vlastně budete dělat, se nedozvíte prakticky nic. Zato však budete mít naprosto detailní přehled, kolik si můžete vydělat.
Je tu jenom takový, ehm, technický detail. Abyste mohli začít pracovat, potřebujete licenci, která stojí 3 000,- Kč. Máte je u sebe? - tohle jsem skutečně slyšel na "pohovoru" v Centru Regenerace. "Manažer" se poté zmínil o spolupráci s Herbalife.
Těm bystřejším dojde, na čem firma ve skutečnosti vydělává. Byl jsem však jediný, kdo se zvedl a šel pryč, ostatní prostě jenom tupě seděli a nechali se lákat na úžasný telemarketing s Herbalifem, který je bude stát tři litry. A to mi někteří účastníci ze začátku připadali celkem inteligentní. Jedná se však o jeden velký podvod!

GRESA
V případě firmy Gresa jsem byl rozčarován, už když jsem přišel na místo. Hledal jsem totiž Citibank, na jejíž inzerát jsem odpovídal. Mělo jít o práci na přepážce, fixní plat atd. Místo toho jsem čekal na tmavé chodbě spolu s dalšími uchazeči, než na mě přišla řada. "Manažer" se se mnou pokoušel rovnou domluvit termín začátku práce, který měl být za dvě hodiny po pohovoru. Prý mě chce vidět pracovat. Bez jakékoli smlouvy. Velmi profesionální. Řekl jsem, že nemám čas a doma na internetu zjistil, že práce spočívá v zevlování u rozviklaného stojánku Citibank v nějakém obchodním centru a nabízení debilních kreditek kolemjdoucím. Slibovaný fixní plat je samozřejmě pouhá utopie a firma prý ani pořádně neplatí.
V obchodním rejstříku se dozvíte, že firma Gresa je zapsána na jakéhosi Iljira Hasaniho z Kosova. Samotný název firmy je evidentně odvozen od jména jeho společnice, které je 22 let. Kdo není úplný dement, tomu již došlo, že tady něco smrdí. A jdeme dál. Při vyhledání jména Iljir Hasani zjistíte, že tento Kosovan figuruje jako jednatel i ve firmě Champs, s.r.o., na kterou byla několikrát uvalena exekuce. Podrobnější informace najdete na serveru justice.cz.
Iljir Hasani však 11.10.2010 založil ještě firmu Gresa Holding, s.r.o.. Od 18.2.2011 má však subjekt jiného jednatele a společníka.
A co z toho všeho vyplývá? Že firma Gresa je banda podvodníků a zmrdů.

JOBING, D2D, SAVEMAX (a jeho mutace)...
Při náhledu do obchodního rejstříku zjistíte, že firmy často mění sídlo a předmět podnikání. Způsob práce u těchto firem je podobný, avšak namísto postávání v OC chodíte po bytech a přemlouváte důchodce, aby si zřídili tarif od T-mobilu, nebo něco podobného.
Doporučuji přečíst tento, poněkud dlouhý, ale dobrý článek o osobní zkušenosti s firmou Jobing. A pokud nevěříte, že je něco takového možné, zde je i video, které ilustruje práci ve společnosti Savemax (která je mimochodem již v likvidaci).

Práce v těchto firmách je založena na podvádění jiných lidí. Nejste-li zmrd/ice, nezvládnete to. Mozek vám zde vymývají pro jistotu každý den a časem vás dokonce naučí, jak si ho vymývat sami. Obvykle s kolegy cestujete na vlastní náklady někam, kde to ještě není "prochozené" a pak chodíte od domu k domu a vnucujete lidem tarify, pochybné slevy a nevýhodné smlouvy. V práci jste 12 hodin denně a vaši nadřízení zmrdimanažeři vás nepokrytě okradou o část výdělku. Měsíčně si vyděláte tak 12 tisíc čistého a budete totálně vyřízení. Zmrdimanažeři vám však budou každý den tlačit do hlavy, že je to normální, že ze začátku je to dřina a podobné evergreeny. Stanete se novodobým otrokem - ovcí, která je ostříhána do krve a další den přijde dobrovolně znovu.

AMWAY, Herbalife
Příklad úspěšného zmrdimanažerství ve velkém. Jste-li natolik naivní a půjdete na "přednášku" o firmě Amway, která se koná každý týden v jedné provařené budově na Novodvorské, zažijete následující:

Do velkého sálu se trousí několik stovek nadšenců v oblecích z maturitního plesu a keckách. Možná po vás u stolečku budou chtít pár stovek za vstup, ale to je přeci nic ve srovnání s vašimi budoucími výdělky! V sále je cítit nadšení pro věc, lidé spolu živě debatují o tom, na kolika už jsou procentech a kolik lidí je ještě potřeba "zmenežovat".
Na pódium přijde chlápek s mikrofonem, který vás uvítá a zahájí brutální monolog. Nejdůležitější je to, co vlastně chcete vy, dozvídáte se. Každý něco chce - auto, dům, dovolenou, prachy, hedvábný hajzlpapír... Chlápek s mikrofonem vás nechá prožít si vaše představy, řekne vám kolik vydělává on, a pak vám to všechno sebere. Nastíní, v jaké jste situaci, obklopeni blbečky, kteří nevěří ve váš úspěch a pomalu nadhodí princip agresivního pozitivního myšlení *. Vše je totiž děsně jednoduché, vy "pouze" získáte pár lidí "pro věc" (samozřejmě je přivedete na "seminář", kde jim vymyjí mozek jako vám), a oni budou získávat pod sebe další lidi, kteří vám budou vydělávat. Klasická pyramida.
Má-li v sále někdo námitky, je chlápkem s mikrofonem a ostatními, kteří už podlehli jeho iluzi, zesměšněn.
Cítíte, jak ve vás roste nadšení a euforie - vždyť je to tak snadné! Maník s mikrofonem dále blábolí o výdělcích, při získání pěti lidí, dvaceti lidí, tisíce lidí atd., ale vy už chcete začít! Potřebujete živnostenské oprávnění, ale to už je jenom takový detail.
O nějakou chvíli později se dozvíte i něco o výrobcích, které budete prodávat. Za pár tisíc dostanete balíček výrobků, od zubní pasty po čistič záchoda a vašim úkolem je tyto výrobky prodat. Co může být lehčího, vždyť jsou přece tak skvělé!
Zkusíte to u rodiny. Rodiče vás pravděpodobně pošlou do háje a vy se s nimi pohádáte, protože nejsou vůbec pozitivní. Rozhádáte se kvůli tomu i se známými. Vy jste ale rádi, protože konečně vidíte, jak vás všichni tahali dolů, zatímco vy jste předurčeni k úspěchu.
Po několika dnech vás nadšení neopouští. Kolega, který vás přivedl tvrdí, že je to normální, než se to "rozjede".
Po pár týdnech vám začíná být jasné, že jste vyhodili tisíce korun za dopravu, telefony a samotné výrobky, ale stále máte hovno. Záleží, jak moc jste si nechali vymýt mozek. Vytrváte-li, dostanete se do dluhů a budete stále více v prdeli, protože zjistíte, že to prostě nikdo nechce. Firma vám peníze samozřejmě nevrátí, protože se stydíte o ně požádat. Máte iracionální strach, že budete ostatními považováni za neschopné a raději se smíříte s prodělkem. Nakonec se budete utěšovat mantrou, že ty výrobky nejsou přece tak špatné a že to vlastně byl výhodný nákup.

Někteří zatvrzelí jedinci se vydrží trápit poměrně dlouho, než jim dojde, na čem ve skutečnosti Amway (nebo Herbalife, to je jedno) vydělává. Vydělává na těch vzorcích, které prodá čerstvě namotivovaným lidem a také na "školeních", která si sami zaplatíte, zatímco vám zmrdimanažeři důkladně znásilní mozek tak, až se budete stydět, že jste vůbec někdy o Amway pochybovali.
Výrobky nakonec spotřebujete sami, s rodiči a známými se udobříte a budete rádi, když vám půjčí peníze, než si najdete nějakou normální práci.

Zakladatelé společnosti a regionální ředitelé povýšili zmrdismus na vyšší úroveň. Lidé jim sami odevzdají peníze, aby se následně mohli trápit v práci, která jim nepůjde. Amway jednoduše vydělává na prodeji výrobků prodejcům. Že prodejci sami zkrachují, nikoho nezajímá - každý týden přijde jen do sálu na Novodvorské dalších 300 blbečků, z nichž alespoň stovka vysolí těch několik tisíc za "vzorky", protože jim vymyjeme mozek. No to je přece kšeft jako prase!

OVB, ZFP, Capital Partners
Stejný příběh s tím rozdílem, že lidem cpete životní pojištění, důchodové spoření, investice apod. Produkty jako takové možná nejsou špatné, ovšem bez důkladné znalosti klientovy finanční situace postrádají smysl a nemívají dlouhou životnost.
Práce spočívá v telefonování. Chcete-li být úspěšní, měli byste denně zavolat tak na 50-60 čísel. K tomu většinou nedostanete nic, všechno si hradíte sami. Protelefonujete tisíce za volání na "studené kontakty", kteří vás většinou pošlou do háje a utratíte další spoustu peněz za oblečení, jídlo a cestování. Budete-li mít štěstí, firma vám zařídí nějaký levný tarif od T-mobilu, čímž se však upíšete minimálně na dva roky. Pár tisíc vypláznete také za školení, licence apod.
Podaří-li se vám poté přesvědčit ovečky, aby vám podepsali smlouvu, nebo do něčeho investovali, budete stejně vracet provize, protože je za dva měsíce přesvědčí někdo jiný.

Výjimkami jsou společnosti typu Broker Consulting a Partners. Zájemcům zpracují komplexní finanční plán, který řeší klientovu situaci jako celek.
Klienty si však musíte sehnat sami, takže vaše práce opět spočívá v obtelefonování seznamů čísel. Na rozdíl od jiných firem zde nedostanete peníze za smlouvu, ale získáváte body, za které máte odměnu v závislosti na vaší kariérní pozici. Celý proces získání relevantního klienta, zpracování plánu a (případné) změně a založení smluv však trvá relativně dlouho, takže jste nějakou dobu (min. 2 měsíce) prakticky bez příjmů. Samozřejmě potřebujete také živnosťák, s čímž je spojeno odvádění výpalného státu. A zruší-li vám klient smlouvu třeba po roce, musíte vrátit provizi a snadno se vám může stát, že se dostanete do mínusu.
Netvrdím však, že se na tom nedá vydělat. Pokud budou vaši klienti spokojení, rádi vám doporučí někoho známého a to už je o něčem jiném. Časem pak dosáhnete skutečně vysokých výdělků.

Nejste-li si jisti, že chcete něco prodávat, bude to pro vás jen ztráta času.

*

Jak vidíte, vážení čtenáři, pracovní trh se jenom hemží podvodníky a zmrdy. Způsob, jakým tyto firmy zneužívají lidských zdrojů, si nezadá s otrokářstvím. Rozdíl je pouze v tom, že lidé ze sebe dělají otroky dobrovolně. Dokud bude dostatek ovcí, které si nechají vymýt mozek při každé příležitosti, budou existovat i tyto firmy, které jim v tom rády pomůžou.

Jak ze sebe neudělat ovci
Solidní firmy a společnosti v inzerátech vždy uvádějí popis pracovní pozice a nevyvěšují inzeráty každý den. Také vám většinou neodpoví hned druhý den a celý proces hodnocení zájemce o práci trvá klidně měsíc, v závislosti na velikosti firmy.
  • Hledejte informace. Máte internet, tak ho používejte! Zdá-li se vám firma podezřelá, občas pomůže hledat (název firmy) podvod. Většinou najdete různé diskuse a fóra, kde si lidé vyměňují zkušenosti a varují před praktikami firem.
  • NEPLAŤTE NIC PŘEDEM! Chcete pracovat, abyste si vydělali peníze. Zaměstnavatel by vám měl zajistit všechno, co k práci potřebujete. Výjimkou jsou situace, kdy pracujete na ŽL a potřebujete licenci, abyste mohli dělat např. pojišťováka. Důkladně si však rozmyslete, jestli to opravdu chcete dělat a jestli nejste jenom namotivovaní vidinou vysokých výdělků.
  • Nebuďte naivní! Člověk, který vám slibuje vysoké výdělky, aniž by vám řekl, co vlastně budete dělat, je podvodník, který vás chce jenom zneužít.

V diskuzích o těchto firmách se pravidelně objevují lidé, kteří vyvrací tvrzení o podvodech a píší o tom, jak tam pracují již roky, slušně vydělávají a ti, kdo firmy kritizují jsou jenom neschopní lemplové.
Většinou se jedná o jednoho člověka, vystupujícího pod různými jmény. Obrázek si udělejte sami.

Závěrem malý slovníček zmrdipojmů:

časová flexibilita - pracujete 12-14 hodin denně, svátky nesvátky. Toto sousloví se vyskytuje nejčastěji právě u inzerátů zmrdifirem

dynamický kolektiv - nabereme každý den nové ovečky

pozitivní myšlení a flexibilita - ochota nechat se sebou vyjebávat znovu a znovu

odolnost proti stresu - nebude vám vadit, když vás oslovení lidé budou stále posílat do prdele


*) agresivní pozitivní myšlení - způsob manipulace, při kterém je oběť brainwashingu zcela přesvědčena o správnosti převzatých argumentů a pohlcena iluzemi o vysokých výdělcích, naplňování cílů apod. Ostatní lidé jsou pro oběť hlupáci, kteří nejsou pozitivní a nic nechápou. Oběť si neuvědomuje, že je obětí a přestává vnímat skutečnost - tj. že je v mínusu a vydělala hovno. Může být i agresivní, demagogická, nechce se vzdát představy snadného zbohatnutí. Někdy ruší sociální vazby.
Po vystřízlivění však většinou dochází k návratu do normálu.

16 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

výbornej článek, těšim se na další.. na konci sem se dost natlemil..:D
k tématu bych jenom řekl, že nejlepší pro člověka je, když si v tomhle zmrdisystému zkusí chvíli fungovat a pak už se sebou jentak vyjebat nenechá..:) a to video o SAVEMAXu je mazec..:D Petr

Anonymní řekl(a)...

Náhodou, tohle je skvělej způsob vydělávání. Pokud tu firmu ale vlastníte.

Anonymní řekl(a)...

Dobré, chválim... S nejakými info o Herbalife som sa stretol aj na inej stránke a akurát pozerám to video, čo si tu hodil. Brainwashing ako má byť, až mi je z toho zle.

Anonymní řekl(a)...

Bola som na "pohovore" pre Herbalife, čo som sa náhodou dozvedela z plagátu na stene. Vyžadovali od nás aby sme si robili poznámky z celých tých nezmyslov o vysokom plate a uplatnení v zahraničí, chvíľu som si posedela a rozhodla som sa odísť. "Manažérka" ma pravdaže pri odchode lákala na ďalšie školenia za poplatok a ubezpečovala ma, že ako študentka môžem túto prácu vykonávať popri škole(ako vraj aj kedysi ona). Moje otázky jej boli nepríjemné a vyhýbala sa priamej odpovedi. Hneď ako som spochybnila poplatky za školenia a neurčitú náplň práce ma poslala preč (očividne preto, aby som tieto pochybnosti nešírila medzi ostatných v miestnosti). Smutné na tom je, že som odtiaľ odišla jediná. Tá žena bola nechutná, kľudne mne a potom ďalším klamala do očí. Nerozumiem kde má taký človek svedomie.

Nikola Balaš řekl(a)...

Výborné! Pracovní portály jsou plné spamu rádobypodniků nabízejících rádobyúspěch. Furt dokola - telemarketing, obchodní cestující, fundraiser... Já chci normální pracovní nabídky!

Anonymní řekl(a)...

Naprosto souhlasím, mé zkušenosti s firmami tohoto typu, jsou totožné s tímto článkem, skoro bych bojoval za to, aby tyhle zmrdofirmy zakázaly.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, víte něco o firmě Wamford v Ostravě?? mam tam jit ve čtvrtek na pohovor na pozici Reprezentant/ka poboček banky, tak nevim jestli ma smysl tam jit, děkuji za Váš názor

Ignorant řekl(a)...

Dobrý den,
po náhledu do obchodního rejstříku zjistíte, že jednatelem firmy Wamford je jakýsi Elheme Cakiqi a jeho společník je z Kosova. Založena byla před rokem. Je na vašem zvážení, jestli tato, prakticky neznámá firma bez internetových stránek, vám může nabídnout takovou pozici.
Podle mého názoru je to jenom jedna z dalších takových, o kterých jsem psal v článku. Doporučuji tam jít, možná se pobavíte :-)

Anonymní řekl(a)...

Zdravím, minulý týden jsem byla na pohovoru u Gresy. Asistentka prodeje, hmmm. Celé to bylo dost divné. Slečna asistentka byla oblečená jak.. no.. od "rákosáků" (nic proti, jen když mají teda takové prachy, tak proč to tak nevypadá už na první pohled). Seděla jsem v čekací místnosti jediná a "pan manažer" (vlastně to byl kluk mladší než jsem já) se mnou vedl pohovor sám, což mi přišlo divné... Když mi sdělil, že platové ohodnocení začíná na 30 000 byla jsem mile překvapená. Po příchodu domu mi to začalo být divné(že bych vážně měla takové štěstí?), tak jsem zabrousila na internet, a vida, podvodníci. Na další schůzku už jsem nešla. Dnes se mi ozvali z firmy DREAMING s.r.o (vystupuje i pod názvem JOBING s.r.o). Po zkušeností s Gresou první, co jsem udělala bylo, že jsem si je vyhledala. Myslím, že jet na ten pohovor by byla ztráta času. Děkuji za tento článek, že ze mě nenechal udělat pitomce. :)

Ignorant řekl(a)...

Díky za tento příspěvek, jsem rád, že to někomu skutečně pomohlo :-)

Anonymní řekl(a)...

Bohužel jsem pracovala pro Gresu,naštěstí jen 1 měsíc.Potá se firma přejmenovala na Wamford a teť už se opět jmenuje jinak.Je smutná,že toto zákony umožní.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
výborný článek, se kterým se plně ztotožňuji. Sám jsem se jeden den držel skupinky "pracovníků" ze společnosti D2D, která 12 hodin denně obchází byty a nabízí levnou elektřinu a plyn (zcela natvrdo lhaním, že jsou od české energetiky, že jim energetika posílala do schránky oznámení, že bude plyn/elektrika levnější, jen stačí podepsat smlouvu), a spoustu jiných lží, aby potom ovečky, které se vrátí do kanceláří (zasedačky) společnosti měli ještě 2 hodiny čas na masáž mozku o tom, jak jsou skvělí a všichni ostatní na hovno.

VELMI RÁD bych všechny varoval před relativně novou (je na trhu cca 5 let) společností: DIC - DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION - je to klasický MLM (multilevel marketing) - jak rádi nově říkají - referenční marketing - principielně stejný systém jako ostatní MLM (AMWAY apod.) - ovšem jako produkt zde fungují předražené diamantové šperky a "investiční" diamanty. Jako vstup si připravte min 88 tisíc korun (za což ovšem dostanete šperky v údajné hodnotě 110 tisíc korun) a možnost práce v nejúspěšnější rozvíjející se firmě na světě :-)
POZOR - zde je vymývání mozků - resp. způsob, jak Vás nalákat, dostat z Vás peníze a dále vás "rozvíjet" vypracován do nejmenších detailů a dokonalosti, takže bohužel jak jsem měl možnost poznat - zpravidla neodolá téměř nikdo a to i včetně mnoha vzdělaných lidí s tituly!!

Viz další komentáže např na již výše uváděných stránkách www.podvodnefirmy.cz - kde je komentářů také poměrně dost a kde jsem své zkušenosti s touto firmou uvedl podrobněji.

Přeji všem co nejméně setkání se "zmrdama", jak je zcela trefně pojmenoval autor a rozhodně si se vším dejte na čas a snažte se přemýšlet!!!

Anonymní řekl(a)...

Dobry den, mohli by jste nekdo prosim poradit, kdyz uz clovek hloupe naletel a podepsal s Gresa tu jejich mandatni smlouvu (ocividne nevyhodnou a navic pod tlakem ve spechu) a po par dnech zjistil, ze stejne dela zadarmo a navic jsou to podvodnici? Potrebuji vedet jak tuto slmouvu vypovedet a nedelat tam dalsi mesice zadarmo (kdyz uz tam delat nechci) a vyhnout se tak tem jejich nehoraznym pokutam :(( dekuji vsem za jakekoliv rady

Anonymní řekl(a)...

máš 30 dnů zkušební lhůtu na vypovězení smlouvy a žádný pokuty ti dát nemůžou, podepiš to, co nejrychleji, at máš klid... ;) taky jsem to podepsala a jdu to zejtra zrušit... napsala jsem jim ještě SMS s tím, že u nich končím, at to mám doložitelný, kdyby chtěli otravovat...

Anonymní řekl(a)...

Zdravím,
zkušenost s firmou DIC mám jen z jednoho "školení", za které jsem zaplatil 250 Kč. Brainwashing v pravém slova smyslu. Velkou škodou je, že mne na toto "školení" či "představení fajn výdělku" vzal můj kamarád, který je mimochodem PRÁVNÍK a s touto firmou, kde si za 88 tisíc korun koupil diamantový prsten, začal spolupracovat! Dosud nevydělal v jejich "letadlovém systému" ani korunu. Jsem psycholog, takže na manipulativní techniky a zcela běžnou strategii, kde obchodník představí JEN pozitiva (o negativech produktu či spolupráce se nezmíní ani za milion), jsem přišel opravdu rychle. Myslím, že i méně vnímavý člověk dovede v dnešní době internetu rozpoznat levný oblek od oblečení světových návrhářů (ne, že bych sám nějaké extra luxusní oblečení vlastnil, ale pokud mě láká čtyřicetiletý chlapík k výdělkům ve sta tisícových částkách v obleku, který měl před dvaceti lety na vlastní svatbě, o něčem to vypovídá...), proto LIDÉ BDĚTE! Kolem nás je spousta neférových lidí, kteří stojí za firmami s pochybným původem a s ještě více pochybnějším účetnictvím. Každému z vás, kdo čtete tento VELMI PŘÍNOSNÝ blog doporučuji nahlédnout VŽDY na stránky www.justice.cz/or, kde najdete informace o jakémkoliv podnikatelském subjektu. A také čtěte recenze. Předejdete tím možnému zklamání a úděsné práci zadarmo... Zároveň srdečně děkuji všem lidem, kteří své zkušenosti sdíleli. I mně jste velmi pomohli vyhnout se takové společnosti, která provádí nekalé obchodní a personální praktiky. Děkuji a všem přeji mnoho úspěchů v "normální a poctivé" pracovní sféře.

Anonymní řekl(a)...

btw, v ZFP se taky nevyplácí za smlouvu, ale je tam taky bodovej systém. Tyhle společnosti na sebe ten bordel házej dost vzájemně, v ZFP se tvrdí, že Partners a OVB.... V OVB, že ZFP...