sobota 14. února 2015

Zasraná zpíčená reklama!

Je všude! Stala se naprosto všeprostupující, všeobjímací a nedílnou součástí naší existence! O čem je řeč? No o reklamě přece!


Pamatujete si chvíli, kdy jste se prostě rozhlédli kolem sebe a nespatřili jedinou reklamu? Dokážete si ten okamžik vybavit? Nemluvím teď o dovolené u moře, v lesích, nebo nedejbože někde na brněnské periferii, mám na mysli normální život ve městě. Život, ve kterém chtě-nechtě občas nějaké ty informační technologie prostě využívat musíte.

Nepopírám tady existenci reklamy jako takové. Reklama své místo na světě má. Nerad bych podnikatelům upíral jejich právo na vlastní zviditelňování. Je v pořádku mít reklamu například v nákupním centru, aby upozornila na jedinečné a skvělé zboží, které musíte mít. Je v pořádku mít reklamu ve sdělovacích prostředcích, protože je to zdroj příjmů a taky skvělá možnost, jak nebohé čtenáře/diváky/posluchače informovat o tom, že nemůžou dál žít bez nějakého úžasného výrobku nebo služby.

Co ale v pořádku není, je reklama, která vám vleze až do prdele, reklama, která vám přetéká ze schránek, bliká na vás z každý posraný internetový stránky, reklama, která se vám nalepí na ksicht ve chvíli, kdy zvednete hlavu od toho pochcanýho, žvejkačkama posetýho chodníku. Reklama, která je na každym rohu. Reklama, která na vás ječí z každý myslytelný volný plochy. Reklama na zkurvenejch billboardech, díky nimž se můžete každej den ujišťovat, že pořád žijete v zaprděný, korupcí ovládaný zemi, který vládne banda přizdisráčů, jenž nikdy neměli koule ani na to, aby z centra Prahy vymítili alespoň ruský suvenýrshopy, nabízející matrjošky, beranice s hvězdou a další hnusný kýčovitý rádobysuvenýry, který dělaj z našeho historickýho centra výkladní skříň post-komunistický země.

Tomuhle všemu se však dá stále nějak bránit. Do centra nemusíte chodit, na billboardy nemusíte koukat, stejně tak jako na televizi, a rádio taky můžete vypnout. Nebudu teď polemizovat o případech, kdy jste například v restauraci a nemůžete to ovlivnit. Nejhorší je ale ta ZKURVENÁ, ZASRANÁ, ZPÍČENÁ reklama na YOUTUBE! Chcete se podívat na nějaký to video, třeba o krásách Arménie, a uprostřed poutavýho dokumentárního pořadu na vás vyskočí hlasitá reklama na Fio banku, Alzu (ó, jak rád bych tomu zelenýmu sráčovi ustřelil hlavu brokovnicí a nemusel už nidky slyšet ten slizkej hlas!), popřípadě na nějakou velezbytečnou a otravnou sračku. Tohle prostě dokáže člověka nasrat. Jasně, že používám Adblock, bez toho by bylo prohlížení internetu očistcem. Problém nastává ve chvíli, kdy si pouštíte video v prohlížečí, kde Adblock neni, nebo na tabletu. Nepodařilo se mi zatím přijít na způsob, jak tu zajebanou reklamu ve videích blokovat.

Neuvěřitelně mě to sere! Strašně mě sere fakt, že si nemůžu pustit delší video, aniž bych musel bejt informovanej o výhodách analních čípků. Bohužel, dokud budu používat Android, jakožto Gůglí systém, kterej vynalézá stále nový a nový způsoby, jak mě nasírat, asi s tim nic moc nenadělám. Jo, obejdu se i bez Youtube, a vlastně i bez toho počítače, ale to už si rovnou můžu zalízt do nějaký vlhký jeskyně, vyřezávat sošky tlustejch ženskejch a ohlodávat kosti neopatrnejch domácích mazlíčků.

4 komentáře:

Jan ŠEBESTA řekl(a)...

No, tys měl teda v sobotu náladu!!! :-)

Anonymní řekl(a)...

Mám na současnou reklamu stejný názor - už to není o dobrovolnosti si ji přečíst např. z plakátu ale je čím dál více vlezlá. Chcete se např. podívat na intermetu na jízdní řády a zjistíte, že u vyhledávače spojů je významná část stránky zakrytá reklamou. Nedá se jí nijak jednoduše zbavit a nakonec Vám nezbude nic jiného, než na reklamu kliknout (což Vás přesměruje někam úplně jinam) a po chvíli se vrátit na původní stránku a doufat že zakrývací okno zmizí (což se často podaří až na několikátý pokus). Co dodat ? Zkrátka prasečina ze strany programátorů reklam.

Anonymní řekl(a)...

Mě to většinou nasre tak, že i kdyby mě ta reklama zaujala, tak si to zboží raděj půjdu koupit ke konkurenci. Člověk má jedno zdraví a neměl by ho plýtvat na takové zbytečnost, vyčpělosti, přežitku. Ale co mě točí ze všeho nejvíc jsou reklamy v kinech. Včetně trailerů, když sleduji film, tak rozhodně nechci vědět jak skončí, předtím než vůbec začne. Trailery dokonale odstraní všechny wow efekty a je mi z toho opravdu na blití.

Anonymní řekl(a)...

Pokud vás trapi vsudypritomna reklama nevahejte a kupte si nas zarucene ucinny odpuzovac reklam. Pokud zavolate do hodiny zasleme vam zdarma i kapesni podpalovac bilboardu a baneru.