čtvrtek 17. srpna 2017

Fašisté v USA

Po přečtení článku o Fašistech v USA jsem na krátkou dobu získal dojem, že jsem omylem kliknul na webovou stránku Rudého Práva (dnešní Haló noviny). Jakákoli objektivita jde stranou, tady je potřeba opět řádně nakydat hnůj na Donalda Trumpa.

   Redaktoři CNN uchcávají blahem, že násilí konečně páchají také bílí a konečně můžou někoho legitimně označit za fašistu a rasistu. Redaktoři iDnes zase mají krásnou příležitost předložit lidem vlastní politický názor, protože stále nedokázali vydýchat, že Hillary nevyhrála. Z článků o Trumpovi odkapává žluč a iDnes nevynechá jedinou příležitost z něj udělat původ všeho zla. Formou jsou velmi podobné komunistickým článkům o zlých kapitalistech.

   Dostáváme se do doby, kdy američan, který ničí památníky amerických dějin, je aktivista, a američan, který mu v tom snaží zabránit, je fašista. Trump prohlásil, že extrémisté se nachází na obou stranách. Reakcí na tento pravdivý výrok byl odchod členů jeho poradních sborů. Politická korektnost nade vše. Trump ale také na tiskovce připomněl, že i George Washington a Thomas Jefferson vlastnili otroky. To se však už ze záznamu z konference na iDnes nedozvíte, ustřihli to. Mohlo by to být matoucí.

   Za fašistu je ale nyní v USA považován každý, kdo nesdílí sociálně-liberální, politicky korektní názory. Stačí říct, že lidé, kteří se nedokáží rozhodnout, jakého jsou vlastně pohlaví, potřebují odbornou pomoc - a jste fašista. Nesouhlasíte s tvrzením, že ženy berou méně peněz za stejnou práci? - fašista! A volič Trumpa! Jedno, že předložíte fakta, na svobodu slova už se tady nehraje. Z pravdy se pomalu stává "hatespeech".

   Na demonstracích v Charlottesville se nepochybně extrémisté nacházeli. Fotky lidí v bílých kápích, hajlujících apod. jsou pečlivě prezentovány, zatímco fotky té klidné části demonstrujících, kteří naopak nemají na hlavě kápi, v ruce nemají zbraň a kteří tam jsou proto, že prostě nesouhlasí se strháváním soch, protože občanskou válku a otroctví považují za součást dějin, v novinách neuvidíte.

   Levicoví starostové a zastupitelé napříč jižanskými státy začali tedy narychlo sochy odstraňovat, aby k vyjádření nějakého nekorektního názoru ani nemohlo dojít. Jsem zvědavý, co se bude dít dál. Možná někoho napadne, že příčinu extremismu je potřeba odstranit už ve škole a dojde k přepisování učebnic dějepisu. A místo významných osobností americké historie budou veřejná prostranství zdobit sochy polonahých mužů v šatičkách a s kouzelnou hůlkou zaraženou v prdeli. A zkuste proti tomu demonstrovat, vy homofobové!

Žádné komentáře: