neděle 19. dubna 2020

Jak vláda nakupuje respirátory


   Nouzový stav má trvat do konce dubna, navzdory Babišovi, který ho chtěl do 15. května, ale bylo vidět, že by ho nejraději prodloužil na neurčito. Stále mi vrtalo hlavou, co by tím ještě mohl získat - tedy mimo možnosti všechny kontrolovat a držet za koule. Jenomže to je jeho standardní mafiánský model.


   Po přečtení tohoto článku už je mi to ale jasné. Vláda chce prodlužovat nouzový stav, aby mohla v klidu a bez výběrových řízení nastavit penězovody do pochybných firem, vlastněných pochybnými existencemi s pochybnými konexemi. To byl ten PRAVÝ důvod, proč vláda neoslovila české firmy hned. Muselo se počkat, až se mafiáni vyhrabou z podsvětí, najdou si bílé koně a vyhrabou ze sraček svoje zapomenuté fiktivní společnosti. A jen tak mimochodem, zřejmě na oslavu budoucích příjmů, uspořádal druhý největší hradní čůrák nelegální zabijačku. A pro své hosty si v pohodě opatřil rychlotesty, které nemají ani zdravotníci.

   Skutečně mě nenapadlo, že to může zajít až takhle daleko. Přestože je vláda složena z jednoho mocí opilého estébáka a jeho nohsledů, čínských análních alpinistů, nesvéprávných idiotů, polodementů a jedné slepice, která sotva kdy viděla učebnici ekonomie, přesto jsem doufal, že se alespoň snaží v nastalé situaci činit rozhodnutí dle svého nejlepšího mínění. Ale ne, oni místo toho okamžitě začnou vymýšlet cestičky, jak se nakapsovat, a jak se nechat zkorumpovat a opět sloužit organizovanému zločinu, namísto voličům. Argument, že nebyl čas ty firmy prověřovat, snad Vojtěch ani nemůže myslet vážně. Kdokoli s IQ alespoň 85, tedy průměrný volič ANO, dokáže na internetu během pěti minut zjistit, že firma má exekuce, a na uvedených adresách skutečně nesídlí, nikdy nesídlila a sídlit ani nemůže. Firma Recea Prague nemá ani webové stránky. Přesto u nich ministerstvo zdravotnictví objednalo respirátory za 200 milionů. Ty jsou pravděpodobně již od ledna někde uskladněné, a čekalo se jen na příležitost je prodat za násobky standardní ceny. A není to zdaleka jediný případ.

   Ministr Vojtěch je buď debil, anebo nijak nekontroluje práci svých podřízených. Nevím, která varianta je horší, ale v každém případě by měl rezignovat. Tedy pokud ho Babiš nehodí přes palubu dřív. A pak nám bude se slzami v očích vysvětlovat, jak tím zabránil hroznému podvodu.

   Průměrného voliče ANO však neodradí ani skutečnost, že vláda přímo před jeho zraky cpe jeho daně do kapes mafiánům. Dál bude věřit nesmyslným prohlášením, dál bude nenávidět živnostníky a podnikatele (přesto, že mu dávají práci), dál bude podporovat prodloužení stavu nouze. Protože se mu takový stav LÍBÍ. Volič ANO je spokojený, že jsou zavřené hranice, on přece nepotřebuje cestovat. Je spokojený, že může UDÁVAT soudruhy spoluobčany za to, že si dovolili v parku sednout na lavičku a sundat roušku. Cítí zvrácenou spokojenost s tím, že lidé přišli o práci. Většinou proto, že jim záviděl. A teď mají konečně hovno, stejně jako on. Babiš teď těm kapitalistům ukáže! Zahraniční investory stejně nikdo nepotřebuje! Babiš teď nastaví spravedlivý systém, a bude líp! A soused bude muset konečně prodat svoje drahý auto, hajzl jeden! V tý jeho restauraci  stejně určitě okrádal lidi, tak je dobře, že mu ji teď zavřeli!
  

  Stali jsme se svědky naprosto bezprecedentního rozkrádání veřejných prostředků. Vláda zcela vědomě ZNEUŽÍVÁ nouzového stavu, aby posílila korupční struktury, a to všechno za Babišova neustálého lhaní, Mynářova mlaskání a Zemanovy hlavy zaražené v prdeli čínského prezidenta tak hluboko, že nemůže ani srát. Jak je možné, že jim to stále ještě prochází? Nebýt odpovědnosti a vzájemné solidarity mezi samotnými občany, skončilo by to katastrofou. Ta banda zmrdů od samýho začátku tohohle průseru jenom sbírá politické body a upevňuje si moc! Aktuální hádky o podpoře OSVČ a konci opatření, které úspěšně udržují firmy a investory v nejistotě, jsou jenom znamením toho, že populismus může fungovat jenom v době hospodářského růstu. Čeká nás nyní velký nárůst nezaměstnanosti. Když se zeptáte Maláčové, jestli má nějaký plán, jak alespoň zvládnout nápor uchazečů na úřadech práce, bude na vás nechápavě čumět. Přebujelý úřednický aparát ani nezvládne zjistit, kdo vlastně v čem podniká a jestli má nárok na podporu. Je ale třeba dodat, že Komunisté plán mají - nezaměstnanost v zemědělství vyřeší tím, že na pole pošlou vysokoškoláky!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!