neděle 19. července 2020

Babiš je zlo!

   Často od svých kamarádů a známých slýchám, že jsem proti Babišovi zaujatý. Většinou to řeknou poté, co si dovolím upozornit na jemné nesrovnalosti mezi jeho sliby a realitou. Evidentně nikomu nevadí, že byl agentem StB, což potvrdily tři nezávislé soudy. Všem je naprosto u prdele, že svůj majetek získal mafiánskými praktikami - pro osvěžení paměti článek zde. Berlusconi je proti Babišovi naprostý břídil! A proč jsem vlastně tak zaujatý? Po přečtení článku možná budete také...


   Jeden příklad za všechny: Agent Bureš v době koronavirové krize, 23.3.2020, v televizi prohlašoval, že na sebe bere plnou politickou odpovědnost za všechna přijatá opatření. Když byl na tuto skutečnost 5.7.2020 upozorněn, otočil a začal tvrdit, že on za nic nemůže, že rozhodnutí dělali epidemiologové a hygienici. Klasická ukázka jeho PR. V roli zachránce na sebe bral odpovědnost, ale jakmile přišlo zúčtování, zachoval se jako pravý zmrd a začal obviňovat druhé.

   V době, kdy se Evropa pomalu propadala do chaosu, Babiš odmítal jednat v souladu s krizovým zákonem (který mimochodem JEHO vláda nedávno aktualizovala) a ustanovit Ústřední krizový štáb. Mělo to tři důvody:

  1. nechtěl za žádnou cenu komukoli jinému předat moc (a už vůbec ne ministru vnitra Hamáčkovi), aby mohl nadále vystupovat jako krizový manažer a sbírat tak politické body. Jak to dopadlo, jsme mohli sledovat v přímém přenosu - chaotické vyjadřování, absolutní nezvládnutí situace a maniakální snaha prezentovat se jako nějaký spasitel. Teprve, když průzkumy začaly ukazovat, že se to lidem nelíbí, otočil o 180 stupňů a ten chaos, který sám vytvořil, slavnostně předal krizovému štábu. Ale ještě předtím nezapomněl do jeho čela  dosadit svého člověka - Romana Prymulu. Hamáček se zachoval jako obvykle, stáhl ocas a zmohl se jen na pár prázdných slov.
  2. opatření proti Koronaviru vstupovala v platnost z nařízení ministerstva zdravotnictví (vedeného Babišovou loutkou Adamem Vojtěchem) na základě zákona o ochraně veřejného zdraví. To mělo jediný účel - přenést odpovědnost na jedno ministerstvo a v případě neúspěchu ministra hodit přes palubu. Osvědčená strategie.
  3. kdyby to soudy nezatrhly (po intervenci opozice, která upozornila na porušování zákona), vláda, respektive ministerstvo zdravotnictví, by mohlo se všemi poškozenými firmami krásně vyjebat a neplatit jim žádné odškodné.
Pro Babiše naprosto ideální stav - zlikvidovat podnikatele, krachující firmy převést pod Agrofert a ještě za to nemít žádnou odpovědnost. Tady prostě neměl co ztratit. Mezi podnikateli není jediný volič ANO.

   Babiš nechal vyhodit z tiskových konferencí ty novináře, kteří kladli nepříjemné otázky, jako třeba: jak bude vláda dál postupovat, nebo proč se vláda vykašlala na zajištění dostatečného množství zdravotnického materiálu, když k tomu byla několikrát opozicí vyzvána.
Poté zneužil situace, kdy byli novináři zaneprázdněni aktuální krizí a vývojem pandemie v Evropě, a pokusil se protlačit několik zákonů, například:

  • Rejstřík skutečných vlastníků firem - zákon plný trhlin, který by Babišovi de-facto umožnil zahladit jeho bezprecedentní střet zájmů
  • Posílení pravomocí vlády - Tento zákon by Babišovi umožňoval neomezeně vládnout a schvalovat si zákony dle potřeby. Tady se ten zmrd pokusil vymluvit na to, že o ničem nevěděl, ale přitom to byl sám Babiš, kdo o to ministra obrany požádal. To už je taková Babišova klasika - s kůží na trh jde vždy ministr, a pokud se to veřejnost nějak dozví, nebo je z toho průser, Babiš ministra vyhodí a prezentuje se naopak jako zachránce, který zhatil temné pikle proti jeho osobě
  • Změna zadávání veřejných zakázek - voda na mlýn všem mafiánům, kteří by mohli oprášit své bílé koně a rozkrást všechno, co tu ještě zbylo, bez jakýchkoli prověrek a potíží. Jako třeba objednávka předražených respirátorů za 300 milionů u firmy v exekuci, se sídlem v prázdném domě, která nikdy žádný respirátor neviděla.
   Takže v době, kdy se republika nacházela v těžké krizi (kam ji v podstatě Babiš dostal sám, svým populistickým rozhazováním a nevytvářením rezerv), ten zasranej estébák neřešil nic jiného, než jak si posílit pravomoci, cenzurovat internet, vyřešit svůj střet zájmů a k tomu pomoci svým mafiánským kamarádíčkům okrást daňové poplatníky.

   Babišova vláda smetla ze stolu všechny návrhy opozice, které se týkaly například náhrad firmám a podnikatelům, aby pak o 14 dní později přišla s naprosto stejnými návrhy, nyní ale vydávanými populistou Babišem za jeho vlastní.

   Vláda v době vrcholící krize nebyla po dobu čtrnácti dnů schopna přijít s jasnou strategií dalšího postupu. Mnoho podniků a firem tak bylo nuceno propouštět, nebo svou činnost zcela ukončit. Vyjádření  ministryně spravedlnosti Benešové, že "podnikatelé mají mít vatu" pouze dokazuje odtržení politiků od reality. Jasně, firma se 100 zaměstnanci má mít jen tak v trezoru ladem 50 milionů pro případ, že jim stát zruší na 3 měsíce byznys. Babišovi kamarádi a Agrofert samozřejmě dostali peníze ihned. Ministryně financí z leknutí Schillerová poté zjistila, že malé a střední firmy tvoří 40% HDP a začala se angažovat. Nejdříve se ukázalo, že ministerstvo financí vůbec neví, kdo v čem podniká, kdo je na mateřské apod., a teprve když podnikatelé začali psát nasrané otevřené dopisy, vláda schválila finanční pomoc pro OSVČ. Také jsem si zažádal o pomoc, protože jsem v důsledku vládních opatření přišel o podnikání.

   Nedávno mi z ministerstva přišel email, že prý při kontrole zjistili, že jsem zaměstnanec a neměl jsem tedy na pomoc nárok. Je mi záhadou, jakým způsobem tu kontrolu prováděli, když zaměstnancem nejsem již přes dva roky a sociální a zdravotní pojištění si platím sám. Nemůžu se ubránit dojmu, že v těch datech mají neskutečný bordel, a nikdo žádnou kontrolu nedělal. Zvláštní, úředníků by na to měli mít dost, když jejich počet od roku 2013 neustále roste...

   Oligarcha Babiš v době ekonomického růstu rozhazoval, jako nikdy žádná vláda předtím, a kupoval si tím voliče. Nyní vláda schválila rekordní schodek rozpočtu ve výši 500 miliard s tím, že úspory rozhodně hledat nebude. Vláda navíc ani nedokázala vysvětlit, na co vlastně takovou zaokrouhlenou částku potřebuje. Andrej neustále tvrdil, že bude stát řídit jako firmu. Jeho "firma" se ale propadá do stále větší ztráty. Někde se musela stát chyba, a zaklínání Kalouskem už nefunguje.

   Evropské komisi dochází trpělivost, a jednoho dne se skutečně stane, že kvůli Babišovu evidentnímu střetu zájmů nám přestane posílat dotace. To by ovšem mělo vliv především na Agrofert, který je na evropských dotacích existenčně závislý a Babiš ho bude muset dotovat přímo ze státních fondů. Takový krok ovšem nedokáže obhájit ani před voliči ANO. Kdyby si tak mohl někde půjčit, takových 500 miliard by do voleb mělo stačit.

   Příkladů Babišova zmrdství je nepočítaně. Zhruba každý týden vyplave na povrch nějaká jeho lež nebo nesrovnalost, kterou není schopen vysvětlit, nebo obhájit. Přesto volební preference hovoří jasně: Babišovi se podařilo přetáhnout voliče KSČM a ČSSD, kterým vykradl volební programy, a zbytek si koupil zvyšováním dávek a důchodů. Těmto lidem prostě nevadí mít v čele státu bývalého estébáka, mafiána, oligarchu, notorického lháře a egomaniaka posedlého mocí, to vše v jedné osobě. Nedochází jim, že ten čůrák celou dobu hájí pouze a jedině svoje vlastní zájmy, případně zájmy svých mafiánských kámošů a zneužívá politické moci k ovlivňování vlastního trestního stíhání (pravý důvod jeho angažmá v politice je imunita). Nechápou, že jeho politika právě zadlužila náš stát na celé desetiletí dopředu.

Jsem přehnaně kritický? Možná ano. Ale v téhle vládě se už vystřídalo nejvíce ministrů od rozdělení Československa. Buď je Babiš naprostý imbecil a cíleně jmenuje do vlády neschopné lidi, anebo jsou to ideální obětní beránci, na které se vždy shodí jakýkoli neúspěch, Andrej se prezentuje jako zachránce a ještě tím získává politické body. Prakticky každý krok Babišovy vlády je pečlivě vážen tak, aby z něho měly co největší užitek firmy, které patří přímo holdingu, nebo jsou nějak napojeny na Agrofert, Babiše, nebo jeho nohsledy.

Je mi z toho zle.P.S.: kámoš si ze mě občas dělá prdel, že prý Babiš může za všechno, a že prý tedy může i za ty nehody vlaků v poslední době. Smutné je, že nepřímo za to skutečně může. Ministr dopravy Havlíček totiž pozastavil zakázku na vybavení vlaků monitorovacím systémem ETCS. Na zabezpečení peníze nebyly, ale na slevy na jízdném ano, že...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!