úterý 7. července 2020

Proč si připadám jako debil

   Nainstaloval jsem před časem Tinder. Ne, že bych měl problém se seznamovat osobně, ale kdo má furt kam chodit! Nacpal jsem tam hezký fotky, vyplnil pár údajů a začal poctivě využívat svých 50 bezplatných lajků denně.
   Aplikace funguje následovně - zvolíte si věkové rozmezí zamýšlené partnerky a kilometrový rádius, ve kterém by se měla nacházet, v závislosti na vaší poloze. Na základě těchto údajů se vám začnou objevovat profily slečen, a vy u každého zvolíte, jestli se vám líbí, nebo ne. Pokud zvolíte "Like" a splňujete kritéria věku a vzdálenosti i u ní, váš profil se jí také zobrazí. No, a když se i vy líbíte, jste propojeni a můžete si psát...


  Jasně, že chlap musí napsat jako první. Emancipace vás nezachrání, holka vám nikdy, NIKDY nenapíše jako první. Pokud ano, jedná se pravděpodobně o nějakou deviaci, nebo je extrémně zoufalá. V každém případě nebrat. Takže vymyslíte první větu, přijmete trapnost situace a ono už to nějak půjde. Máte dojem, že když už vám dala "like", a tudíž se jí líbíte, budete mít situaci snazší. Ale nic nemůže být dále od pravdy.

   Dělal jsem vždy na začátku tu chybu, že jsem pokládal ploché otázky typu "Jak se máš?" "Co děláš?" a podobně. Nikoho to nezajímá, je to seznamovací aplikace a má sloužit primárně k dohodnutí rande. Bohužel, není to vždy tak jednoduché, jak se zdá. Zkusím tady popsat typy situací, které můžou nastat:


1) Píšete si, a najednou ticho

   Normálně si pár dnů píšete a už to vypadá, že domluvíte schůzku. A slečna náhle přestane komunikovat. Počkáte den, a zkusíte napsat něco vtipného, jestli to náhodou nezabere.
   Jasně, že se může stát, že našla lepší propojení, nebo váš profil ukázala  nepřející kámošce a ta jí řekla "Ježiš, vždyť má velkej nos / pleš /oči daleko od sebe, s takovým přece nechceš jít na rande!".
Ale proč slečna rovnou neodstraní to propojení? To by byl přeci jasný signál.

   Ale ne, lepší je nechat vás přemýšlet o tom, jestli máte ještě počkat, nebo jestli jste něco nepodělali hned na začátku, případně jestli ta aplikace vůbec funguje. Prostě si připadáte jako debil. Na druhou stranu jste se ještě ani neviděli, takže stupeň frustrace je v tomto případě nízký a vy prostě napíšete další holce.


2) Termín stále odkládá

Slečna vám napíše, že má spoustu práce/plíseň na nohou/nemocnou rybičku/zhnisal jí piercing v bradavce, a tudíž teď nemá čas. Po týdnu vymyslí nějaký další bullshit. Obvykle to znamená, že čeká, jak dopadnou ti lepší kandidáti, a vás si nechala v záloze. Prostě z vás dělá vola (anebo má fakt hodně práce, ale v takovém případě uvidíte alespoň nějakou snahu).

Být v pořadníku opravdu nechcete, takže tomu nevěnujte další čas. Je to sice  frustrující, ale stále nic hrozného. Zkoušíte dál.3) Domluvili jste schůzku a ona to těsně předtím zruší

   Schůzka domluvena, vy jste vstávali o hodinu dříve, abyste se stihli oholit a rozmyslet, co na sebe, protože chcete udělat dojem. A ona vám dvě hodiny předem napíše, že z nějakého důvodu nemůže.
   Pokud zároveň navrhne jiný termín, máte ještě šanci dostat košem později, ale na výmluvu typu "Jé, ona ke mě zrovna přišla nejlepší kámoška, a přece jí tady nenechám" se snad ani nedá nic říct. Jo, taky nesnáším, když se u mě z ničeho nic objeví kámoš a nakýbluje se mi do bytu, když mám jít zrovna na rande. Komu se to nikdy nestalo, že...

   Zde je stupeň frustrace znatelně vyšší, protože už se kurva na to rande těšíte a ona právě mrhá vaším časem a dělá z vás blbečka. Máte chuť se na to zase vykašlat. Ale místo toho vytrváte a najdete jinou, příště už to přece musí vyjít!


4) Byli jste na prvním (i druhém) rande a ona přestane komunikovat

   První rande proběhlo v pořádku, slečna jeví zájem a dokonce ho verbálně vyjádřila, ale vy ještě stále nemáte vyhráno. Druhý den jí napíšete, že to bylo fajn a rádi byste naplánovali další rande. V tom "lepším" případě se dozvíte, že jste žhavý kandidát na friend-zone, případně že "nepřeskočila jiskra", v tom horším už nedostanete nikdy žádnou odpověď.

   A z toho by se jeden fakt posral! Tady je frustrace maximální, tohle je prostě podpásovka. Připadáte si jako naprostej lůzr, co tý holce nestojí ani za to, aby ho poslala do prdele. A ze všeho nejhorší na tom je, že netušíte, co jste udělali špatně a nemáte se z toho jak poučit.

   
   V žádném případě ale nemá smysl těm holkám cokoli dalšího psát, nebo jim dokonce nadávat. Buďte nad věcí, zas tak výjimečná nebyla, jsou tady další miliony ženských! Jasně, že to budete zkoušet dál. Na internetu najdete návody, jak si zvýšit sebevědomí, a na co si při seznamování dávat pozor. Není od věci si občas přiznat, že přeci jen něco děláte blbě a něco nového se dozvědět.


   Možná si říkáte, proč jsem zvolil zrovna Tinder. Je rozšířený a funguje na vzájemné shodě. Klasická seznamka s inzeráty je snad už pouze pro masochisty.

Pohrávám si s myšlenkou jít na speed-dating. Pokud se tam nakonec dostanu, napíšu o tom článek :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!