čtvrtek 20. srpna 2020

Babiš, spasitel

    Při čtení posledních zpráv nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Chudák Babiš zrovna osobně rozvážel respirátory do nemocnic, když zjistil, že Adam Vojtěch zcela svévolně a bez jeho vědomí od 1.9. znovu zavádí plošné nošení roušek. A to i v obchodech a kadeřnictvích. Možná až do jara. DO JARA???

    No ano, ti ministři jsou jako děti. Chvíli je nehlídáte, a provedou zase nějakou kravinu.

    Rád bych věděl, co Babiš Vojtěchovi slíbil za to, že ze sebe nechá dělat úplnýho kokota. Znovu jsme svědky zavedeného procesu - vypustí se přehnané nařízení, veřejnost se začne bouřit a Babiš přispěchá zachránit situaci. Stává se z toho ale dvojsečná zbraň - pokud o tom skutečně nevěděl (což je z principu nesmysl), tak to z něj dělá extrémně neschopného premiéra. Pokud o tom věděl, dělá to z něj lháře (kterým už beztak dávno je).

    Po oprávněné kritice veřejnosti si Babiš pozval ministra "na kobereček". Na následné tiskové konferenci pak Vojtěch z některých opatření ustoupil, zvláště pak z úplných píčovin, jako roušky ve školách a v obchodech. Prý na základě podnětů veřejnosti. Jak vlastně fungují všechny ty jejich lékařské a krizové rady? Copak tam není nikdo, kdo by jim řekl, jak je to absurdní, k ničemu a že to veřejnost opravdu nasere? Zvláště, když nic nenasvědčuje tomu, že by nějak rapidně stoupal počet nakažených, neřku-li mrtvých. Nemocniční lůžka a plicní ventilátory zejí prázdnotou. Dostali jsme se do bodu, kdy musíme nakažené přímo vyhledávat a pak jim důvěřujeme, že budou dva týdny odpovědně dřepět doma na prdeli a pít čaj. Kdo přicestuje z rizikové země letadlem, toho celníci tak maximálně odmávnou, pokud si ho vůbec všimnou.

    Tady už totiž hrozila regulérní vzpoura - začaly se svolávat demonstrace a dokonce i kdysi servilní epidemiologové a lékaři si dovolili na veřejnosti říct, že plošné zavádění povinnosti nosit roušky je hovadina. Polovina lidí stejně roušky muchlá v kapsách, neperou je, od března střídají maximálně tak dvě-tři podle barvy a na desinfekci pro jistotu serou už úplně. Už si ani nemejou ruce, když jdou chcát! A přesto, nebo možná právě proto (miluju tenhle obrat) máme v republice pouze DVA okresy s malým rizikem nákazy. Z deníku E15: "Ministerstvo zhodnotilo epidemickou situaci v zemi na základě vývoje od 31. července do 6. srpna. Za posledních sedm dní bylo v celém Česku pozitivně testováno asi 13 lidí na 100 tisíc obyvatel. Na Frýdecko-Místecku je to přibližně 83 a v Praze 25 lidí." Tak na co si to tady kurva hrajeme???

    Svatý Babiš však vyslyšel kritiku veřejnosti a jal se situaci zachránit. Vytahal zlobivého ministra za uši a než se měsíc přehoupne, nejspíš se nic zavádět nebude. Anebo možná jo, těžko říct. Ten zmrd prostě nechce v žádném případě riskovat jakoukoli odpovědnost za jakékoli chybné rozhodnutí. Proto raději jedná stylem: krok vpřed, leknutí, dva kroky vzad.

    Takhle se to ale dlouhodobě dělat nedá. Je zcela evidentní, že alespoň v České republice žádná pandemie není, a ani nehrozí. Určitá odpovědnost veřejnosti tady přeci jenom je. Ale ta stejná veřejnost ze sebe nenechá dělat debily donekonečna. Stále více se totiž zdá, že různé interpretace hrozby Koronavirem se staly takovým politickým testem, co ti blbečkové (veřejnost) ještě vydrží a jak moc se sebou nechají vyjebávat.

    A tady Babiš narazil. Jestli bude ještě chvíli pokračovat podobným stylem, tedy bezuzdným populismem a dokonalým PR bez rizika a odpovědnosti, nebude možná stačit ani Vojtěchova demise. Od března jsme zatím viděli jenom chaotické kroky, lživá prohlášení, nesplněné sliby, snahu o posílení moci a totální neschopnost.


    Ale třeba to bylo od začátku jenom nedorozumění. Jestli on to Babiš nemyslel tak, že bude stát řídit jako státní firmu? To by totiž docela odpovídalo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!