středa 12. srpna 2020

Proč si připadám jako debil, část 2

    To si takhle kamarád postěžoval, že po třetím rande zase dostal košem. Trochu jsem se divil, protože tentokrát to prý vypadalo slibně. Pak jsem se nad tím ale více zamyslel a došlo mi, že on to má takhle v poslední době pořád.

    Dovolil jsem si tedy navrhnout, jestli by nebylo nasnadě poněkud změnit přístup. Dostalo se mi velmi ješitné odpovědi ve smyslu, že ženský jsou krávy, a že se ve svém věku přece nebude učit, jak chodit na rande a balit holky. A že je mu to stejně jedno (což tedy bylo lehce v rozporu s výše uvedeným). V tu chvíli zahřmělo (nebo jsem si možná uprd) a mně došlo, že kamarád mi tím vlastně nastavil zrcadlo!
    Jo, jakpak bych si nepřipadal jako debil, když se tak chovám! Přiznat si něco podobnýho chce trochu koule. A taky to chce nebejt pořád přesvědčenej, že všechno vím líp.

    Být Ignorantem je taková nadsázka, která mi umožňuje rozepsat se o každém tématu tak, jak se mi zrovna zlíbí, a popustit uzdu svým emocím. Pravda je ale taková, že jsem statečně ignoroval právě ty informace a signály, které na mě křičely: "Ty vole, vždyť ty k těm vztahům přistupuješ pořád stejně, a divíš že, že to furt nevychází!" Něco jsem si z toho přeci jen vzal, ale byly to jen ty věci, které se mi zrovna hodily do krámu. Celkový přístup jsem nezměnil.

    Vzápětí mě přepadla těžká deprese - no do prdele, kolik vztahů jsem takhle podělal, a přitom nemusel? Odpověď se asi nikdy nedozvím. Důležité je, že po tomto prozření se jakoby (tady se to slovo hodí!) samy od sebe začaly objevovat právě ty informace, které jsem se potřeboval dozvědět. Lidé, kteří tvrdí, že publikace o osobním rozvoji jsou k ničemu, jsou zpravidla ti, kteří je buď nikdy nečetli (a věří tomu, co jim řekli podobně založení kamarádi v hospodě), anebo se o to pokusili, ale narazili na bariéru vlastního ega.

    Není to ale jenom o vztazích a hledání, kde nechal tesař díru. Když se budete pídit po tom, jak zmírnit hučení v kládě, pravděpodobně přijdete i na to, jak si celkově zlepšit život.

    
    A protože vidím, že tohle téma začíná vyznívat až příliš pozitivně, je třeba dodat následující: Zkurvený horko! Sedim u počítače jenom ve spoďárech, větrák jede na plný koule, a stejně ze mě leje!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!