pátek 11. září 2020

Ignorantův seznamovací večer

    V minulém článku o vztazích jsem sliboval, že pokud se zúčastním seznamovacího večera, napíšu o tom článek. A právě takový večer proběhl. Byla to sportovní seznamka, což tedy předpokládalo společné zájmy. Potud bylo vše dobré...


     Systém vypadá následovně: na webu si vyberete vhodný termín a věkové rozpětí, které je vám nejblíže. Ženy jsou vždy o něco mladší. Už do mailu vám přidělí přezdívku dle jména hollywoodského herce, nebo herečky. Je to proto, že v opakujících se křestních jménech byste měli za chvíli bordel. Na místě pak dostanete desky se dvěma papíry. Na jednom jsou přezdívky, ke kterým si píšete poznámky, a na druhém pak na konci zakroužkujete přezdívky slečen, které se vám zamlouvaly.

    Prý se přihlásilo 7 mužů a 7 žen, ale z těch nakonec přišly jenom 4. Možná kvůli nastalé koronavirové situaci. Dle doporučení organizátora jsem přišel o 15 minut dříve, což se ukázalo jako zbytečné - byl jsem tam úplně první a mohl leda tak čumět do mobilu, nebo sledovat lehce nervózní příchozí. Jelikož pánové byli poněkud v přesile, došlo hned ze začátku k situaci, kdy tři z nás posadili k prázdnému stolku, a mohli jsme se bavit leda spolu. Já tam ale sakra nepřišel hledat nového kamaráda! Na seznámení máte 6 minut, potom pánové pokračují ve směru hodinových ručiček k dalšímu stolku. Může se zdát, že je to dost času, ale není - pokud tedy nejste zrovna superefektivní navazovač vztahů, ale co byste v takovém případě dělali tady, že... Tady vás relativita naplno zasáhne přímo mezi oči. 6 minut skákání přes švihadlo je nekonečná doba, ale u stolečku s neznámou slečnou se sotva stačíte dozvědět něco málo o zálibách, případně povolání a potom zazvoní zvonec (doslova) a je konec. Chaoticky si posbíráte věci, vůbec si nejste jisti, jestli jí máte znovu podat ruku, zapomenete u stolečku tužku a už si sedáte k další slečně. A běží dalších 6 minut!

    Snažíte se tedy dělat poznámky, protože rozhovor plyne v rychlejším tempu, než obvykle, ale zas to vypadá blbě, když si všechno píšete a docela se tak nevěnujete slečně, která na vás mluví a hraje si u toho s tužkou. Při tom všem se stále snažíte tvářit a chovat normálně, ale to se vám nepodaří. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že se culíte jako idiot a jenom kýváte hlavou, ozve se zvoneček, a vy musíte zase posbírat věci a přesunout se dál. Naštěstí nemáte čas přemýšlet o tom, jaký dojem jste zanechali, protože už jede další rozhovor. Slečny to mají o něco snazší, protože nemusí nikam chodit, ale jinak jsou na tom podobně - taky vás vidí poprvé v životě a taky se snaží zanechat dobrý dojem.

    Při plné obsazenosti (16 lidí) se takový večer může pro někoho lehce stát malou noční můrou. Poslední slečna, ke které si sednete, tak nejspíš uvidí nervózního zpoceného chlápka, který v ruce drží zmuchlané papíry, tužku někde dávno ztratil a představí se ženským jménem.

    V případě nízkého počtu účastníku se vám to ale nejspíš nestane. Na závěr tedy zakroužkujete ty přezdívky, na které byste rádi získali kontakt, a papír odevzdáte pořadateli. Potom nastane extrémně trapná situace, kdy všichni odchází a vy nevíte, jestli tedy s některými slečnami máte ještě prohodit nějaké zdvořilosti, když už jste si o sobě řekli spoustu informaci, anebo dělat, jako by nic. Večer pak s lehkým napětím čekáte na email s výsledky - u dvou slečen prý byla shoda. První z nich jsem napsal, a domlouváme rande, ale u té druhé muselo dojít k nějaké chybě. Určitou nevýhodou tohoto způsobu seznámení totiž je, že slečny celou dobu sedí za stolem, takže vlastně nevíte, jestli je například o hlavu vyšší. Poznáte to, až když slečny odchází, ale to už jste ten papír odevzdali.

    Byl to velmi zvláštní večer. Jak už to tak bývá, moje představy se od reality dost lišily. Někteří účastníci zde byli již poněkolikáté, takže speed-dating rozhodně úspěch nezaručuje. Je v tom sice trošku znát taková rutina: zaplať, přijď, zakroužkuj a vypadni, ale já věděl, do čeho jdu a zkušenosti nelituji. Rozhodně je to lepší, než trávit večery někde na baru a soutěžit s alkoholiky a hochštaplery, kdo má větší koule.

    Seznamovací večer můžu jenom doporučit. Poznáte nové lidi, procvičíte si sociální skill a naučíte se sdělit o sobě co nejvíc informací v co nejkratším čase. Rozhodně je to zábava :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!