neděle 6. září 2020

Kolaboranti

    Předseda Senátu Miloš Vystrčil vykonal cestu na Tchaj-wan. Za jedním z našich nejvýznamnějších obchodních partnerů. Dokonal tak to, co jeho předchůdce, zesnulý Jaroslav Kubera, již nestihl. A ukázalo se, kdo všechno má hlavy zaražené v čínských prdelích.

    Čína již předtím varovala, že návštěva Tchaj-wanu znamená porušení politiky jedné Číny, a na pana Kuberu vytvořila nátlak naprosto nepřijatelným způsobem, což možná přispělo k jeho předčasnému odchodu. Těžko říct, takzvaný "čínský dopis" zůstane asi navždy archivován v análech ministerstva zahraničí. Je opravdu dobře, že tam Vystrčil jel.
    
    Totalitní režim nejdříve vyhrožoval blíže neurčenými sankcemi, a poté začal rétoriku stupňovat. Nejdříve prý Vystrčil překročil červenou čáru, a pak dokonce porušil národní suverenitu Číny. Od totalitního režimu se to asi dalo čekat. Od vůdce českých rudých sviní také. Fakt, že Tchaj-wan u nás proinvestoval přes 13 miliard korun, zatímco totalitní Čína necelé 3 miliardy, z čehož polovina visí někde ve vzduchu, evidentně nikoho nezajímá, nebo spíš zajímat nechce. Babiš mlčí především proto, že Agrofert má v Číně miliardové dluhy, které by v případě zhoršení vztahů možná musel platit. Zvolil tedy osvědčenou politiku trapných výmluv, aby byl z obliga. Ministr zahraničí Petříček přispěchal pouze s argumentem, že v roce 1993 se vláda rozhodla politiku jedné Číny respektovat. Obchodní styk s Tchaj-wanem ale zakázaný není a nikdy nebyl. Prý bychom si takové věci neměli nechat líbit. Uvěřím mu, až to nebudou jenom prázdné kecy.

    Číně ta cesta evidentně leží těžce v žaludku. Komunisti nechápou, jak je možné, že druhý nejvyšší ústavní činitel má svobodnou vůli a nelíže prezidentovi, respektive premiérovi, prdel. Proti bezprecedentnímu shitstormu z Číny se dokonce ohradili představitelé některých evropských zemí. Bodejť by taky ne, tohle fakt Číňani přehnali. Stále jsme přeci suverénní stát, ne nějaký čínský satelit!

    A co na to náš pan prezident, který by měl právě suverenitu země obhajovat a takovéto výhrůžky okamžitě odsoudit jako nepřípustné? Ze začátku mlčel. To v něm asi vřela zlost z toho, že jeho patolízalství vůči čínským komoušům přišlo vniveč. Pak se nejspíš vzteky pomočil a oznámil, že PŘESTANE VYSTRČILA ZVÁT NA PORADY ÚSTAVNÍCH ČINITELŮ. To myslí vážně??? Zemanovi nejspíš definitivně změkl mozek, nebo už ani neví, za koho vlastně kope. Když se představitelé cizího státu začnou navážet do předsedy Senátu suverénní demokratické země, tak se za něj prezident té země má postavit! Poťouchlá Zemanova touha pomstít se každému, kdo před jeho zvráceným egem není ohnutý k zemi, dosáhla naprosto bizarních rozměrů. Chován se totiž jako čínský kolaborant, ne jako český prezident!

    Zeman z nějakého nepochopitelného důvodu obdivuje totalitní režim, ze kterého nemáme prakticky žádný užitek. Možná kromě milionů čínských turistů, kteří k nám přijedou, maximálně se tady ožerou a všechno zaprasí a poblijou (bohatší Číňani mezi sebou rádi soutěží, kdo zvládne vypít víc alkoholu, než se poblije. Kdybych to neviděl na vlastní oči, nevěřil bych). A peníze, které neprochlastají, utratí v čínských restauracích, nebo v kasinu. Úžasný.

    Jaké může mít dopady, když se k nám Čína otočí zády? Hm, zatím firma Petrof prý přišla cca. o 5 milionů. A to jenom díky předposranosti čínského partnera, který měl strach, že by mohl být pokutován, kdyby jim Strana přišla na to, že obchodoval s Českou republikou. Pokud by obchod s Čínou zcela ustal, některé české firmy by to asi pocítily, ale výsledné ztráty by byly podobné, jako v případě přerušení obchodního styku s Ruskem po uvalení sankcí. Prakticky bychom si toho nevšimli. Krásy obchodování s Číňany výstižně popisuje D-fens. Možná je na čase zahraniční politiku vůči Číně přehodnotit.


    Nakonec jedna zajímavost, kterou se v deníku BabišDnes nedočtete: díky Vystrčilově návštěvě daruje Tchaj-wan České republice pět linek na výrobu roušek. Miloš Vystrčil tedy pro naši vlast za týden udělal více, než Alkoholik s Estébákem dokázali za půl roku. Bravo!


Už se to pomalu blíží. Ať už se příštím prezidentem stane kdokoli, nemůže to být horší, než teď. Prostě nemůže.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!