pátek 23. října 2020

Prymulův pád

    Počty nakažených a mrtvých byly pro dnešek zapomenuty. Přední stránky zpravodajských deníků zaplnil Prymula, který se vydal na noční jednání s (bývalým) místopředsedou hnutí ANO Faltýnkem a ředitelem FN Ostrava Havrlantem, do restraurace na Vyšehradě. Zvláštní je, že nikoho nezajímá, co tam kurva dělali o půlnoci! Proč nestačil videohovor?
    V každém případě by to nebylo zas tak divné, kdyby předtím vláda všechny restaurace nezavřela. Prymula dokonce ani neměl roušku, přičemž sám občanům její nošení nařídil. Tohle se nedá nazvat jinak, než arogance, papaláštví, výsměch a plivnutí do tváře všem občanům České republiky.

    Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, prakticky všichni politici takové jednání odsoudili a vyzvali Prymulu k rezignaci. A pak to teprve začalo být zajímavé...

    
    Prymula nejdříve uznal chybu a chvíli to vypadalo, že za své konání přijme odpovědnost a zachová si alespoň nějakou čest. I když tvrdil, že se přece zas tak moc nestalo. Pravda, vždyť to byla jenom pitomá vládní nařízení, za jejichž porušení by běžný občan, ale i běžný podnik, dostali mastnou pokutu. Nařízení, která navíc sám Prymula vymyslel a prosazoval.

    Po obědě ale ministr otočil a začal tvrdit že nic neporušil, v restauraci nebyl a nerezignuje. Prymula se prostě zachoval jako nefalšovaný bezpáteřní zmrd. Dokonce i Faltýnek stáhnul ocas mezi nohy, posypal si hlavu popelem a na funkci místopředsedy rezignoval. Jenomže Prymula je z jiného těsta. Evidentně mu funkce ministra stoupla do hlavy takovým způsobem, že přestal vnímat realitu a nejspíš si opravdu myslel, že mu jeho vysvětlení všichni sežerou. Začal tvrdit, že nebyl v restauraci, ale v soukromých prostorách vyšehradské kapituly. Jenomže celý prostor kapituly má v pronájmu právě ona restaurace. Potom řekl, že roušku neměl nasazenou jenom venku, a to je prý v pohodě. Chybělo, aby podal trestní oznámení na fotografy Blesku, že tam neměli co dělat. Anebo prohlásit, že to nebyl on, ale někdo, kdo vypadá jako on, nebo nějakou podobnou sračku. Celý křížový výslech k přečtení zde.

    Babiš, který se v posledních dnech už jenom omlouvá, nemohl udělat nic jiného, než Prymulu odvolat. Rozjel se do Lán a Zemanovi slíbil nového člověka, kterého mu prý představí v úterý. Odmítl ale sdělit médiím, kdo to je. Musel tedy mít takového člověka již připraveného právě pro takový případ, anebo mlží, nikoho nemá, po návratu z Lán začal teprve žhavit drát a modlit se, aby to někdo vzal. Jisté je, že Vojtěch to nebude.

    Jedinou možnou překážku představoval Zeman, který chtěl za týden Prymulu dekorovat Řádem Bílého lva (což se teď, doufám, už nestane). Minimálně 7097 lidí (včetně mě), kteří hlasovali v anketě v článku, bylo přesvědčeno, že prezident naschvál ministra neodvolá a bude si libovat v nastalé mediální hysterii. I Zemanovi ale zřejmě došlo, že tady už přestává prdel a že by se takové rozhodnutí mohlo tentokrát opravdu nepěkně vymstít. To už by totiž 28. října mohly začít létat dlažební kostky, virus nevirus. Dokonce i ČSSD by podle Hamáčka možná začala uvažovat o odchodu z vlády!    Zdá se, že požár byl uhašen, neoblíbený Prymula jde od válu, a začneme nanovo. Ministři se v Babišově vládě střídají častěji, než brigádníci v supermarketu, ale na to už jsme si tak nějak zvykli. Fascinující je, jak rychle se po internetu a sociálních sítích začaly šířit vtipy. Bohužel, Prymula tímto excesem zase pošramotil obraz české politické scény v očích okolních států, a to už tak vtipné není. Zvláště v takovéto době.

    Zde je potřeba podoktnout, že podobných excesů se dopouští politici i jinde v Evropě. Jako argument to ale moc nefunguje.


    Nezbývá, než doufat, že nový ministr zdravotnictví vydrží alespoň do konce tohoto roku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!