úterý 13. října 2020

Zkrachujte si, blbečkové!

    Nejdřív se všichni mohli zbláznit, že nás Prymula chce promořit, a teď to vypadá, že by to vlastně nikomu nevadilo. Dokud se na chodbách nemocnic nevrší mrtvoly, tak jsme v pohodě, je to přece jenom chřipka, atd.. K tomu se přidávají konspirační teorie, hoaxy a dezinformace. Česká republika je unikátní v názorové kontradikci odborníků, nebo alespoň lidí, kteří se za ně považují a média jim dávají prostor.

    Než jsem stačil vůbec sepsat tento článek, vyhlásila vláda lockdown. Ona sice tvrdí, že to lockdown není, ale zavření všech restaurací, barů, divadel, muzeí, posiloven apod. se jinak nazvat nedá. V nákupních centrech vypnuli wifinu, aby tam nechodili mladí, a ti tam teď stejně můžou jenom po dvou. Proti tomu protestují bojovníci za svobodné ksichty (hlavně na Facebooku). Chápu to, zavření ekonomiky je dost drsná rána pro všechny, kdo se sotva vzpamatovali z lockdownu na jaře. Na druhou stranu tady ale máme velký nárůst nakažených. A když neuděláme nic, za dva nebo tři týdny se nám kompletně zhroutí zdravotnictví.

    Zlehčovat současnou situaci tím, že "mrtvých není víc, než obvykle" je skutečně projev krátkozrakosti, nebo debility. Když totiž nezabráníme šíření viru, počet nakažených bude strmě narůstat, a poměrná část těchto lidí se dostanou do nemocnice. Ale oni se tam dostanou až za tři týdny! To je průměrná doba, za kterou se onemocnění Covidem může zhoršit natolik, že člověk skončí na plicní ventilaci, nebo na JIPce. Ano, TEĎ máme lůžek dostatek, kapacita stačí a nemocnice "zejí prázdnotou". Ale zároveň každý den ubývají zdravotníci, zejména ti, kteří sofistikované přístroje umí obsluhovat. Když nebudou zdravotníci, a vážně nemocní budou přibývat exponenciální řadou, začnou přibývat mrtví. Po stovkách. Každý den. A potom co? Budeme dál v pohodě chodit do divadel, posiloven a chlastat v restauracích, jako by se nechumelilo?

  Opatření JSOU na místě, i když asi ne tak drastická. Jenomže to by vláda (a především Babiš) museli poslední půlrok taky něco dělat. Situace je všechny opět překvapila a zavření všeho je tak jediným řešením, které mohla vláda realizovat, protože prostě NEMÁ ŽÁDNÝ JINÝ PLÁN! Ti čůráci půl roku seděli, radovali se, jak se nám podařilo všechno zvládnout a král všech zmrdů Babiš neřešil nic jinýho, než svoji volební kampaň: "Hele, začíná to bejt sice hustý, ale důležitý je, abyste šli volit, protože ta kampaň už mě stála dost peněz. Pak si klidně chcípněte, ale hlavně (mi) tam hoďte ten lístek!"

    V létě jsme všichni sundali roušky a rozjeli jsme párty. Kdo tvrdil, že se nám to může vymstít, byl za idiota a šiřitele strachu. Současný stav je především výsledkem Babišova populismu a sbírání politických bodů, ale také nezodpovědného chování občanů. Vysoký schodek rozpočtu a je ale v každém případě výsledek Babišova rozhazování v době, kdy se měly naopak vytvářet rezervy. A vytvořit plán pro případ, že druhá vlna fakt jako přijde. Jenomže to by pak nebylo na peníze pro důchodce, slevy na jízdném a dotace pro Agrofert.

  Teď je potřeba něco dělat za každou cenu. OK. Ale je taky potřeba to těm lidem VYSVĚTLIT, aby důvody těch opatření pochopili. Mít takové drastické zásahy něčím podložené. Bylo by opravdu fajn, kdyby Prymula ukázal statistiku, ze které by bylo jasné, že v restauracích, nákupních centrech a ve fitkách vznikají ohniska nákazy a proto je potřeba je zavřít. Jenomže on žádnou takovou nemá, protože to by nejdřív musel nějak zjistit, a to by muselo fungovat trasování, a s tím by někdo musel, kurva, začít už v létě!! Systém hygienických stanic na něco takového nebyl a stále není vůbec připravený. Kdyby byli Babiš s Vojtěchem co k čemu, využili by letní období na jeho revizi, doplnění personálu a přípravu na druhou vlnu pandemie. Místo toho se řešilo, jestli důchodci dostanou roušky a peníze, výměnou za hlasy pro ANO.

    Korunu tomu opět nasadil hradní ožrala. Lidi jsou z vývoje situace celkem slušně v prdeli, a bylo by možná fajn, slyšet od prezidenta nějaká povzbudivá slova. Ale to ne, ten zasranej píčus nám oznámí, že blbečkové, co neuměj podnikat, ať si klidně zkrachujou. Posilovny přece nikdo nepotřebuje. A ostatní si můžou číst knížky, namísto aby vysedávali po kavárnách. Jo, a umělci ať si hladovějí - tak jim třeba, aby vytvářeli kvalitní díla. Nevím, jestli je možný toho ožralýho vyjebanýho zmrda nenávidět ještě víc, než předtím, ale tohle opravdu nemá obdoby. Žádost Hradu o 215 milionů, jako náhradu za ušlý zisk z turismu, je totální výsměch.

    Fascinuje mě že v tu chvíli všichni politici nevydali nějaké prohlášení, ve kterém se od prezidenta distancují, náhrady mu neschválili a oslavy 28. října, na kterých mu tak záleží, nepovolili. Jak je možný, že po takovym nenávistnym, slaboduchym a troufám si říct i vlastizrádnym projevu mu stále většina z nich leze do zadku?? Oslavy budou, i kdyby mělo chcípat deset tisíc lidí denně!! Kurva do prdele co je to tam v tý politice za bezpáteřní čůráky???

    A nebyl by to pangalaktickej megazmrd Babiš, aby na přímý dotaz na tiskovce, zda si myslí, že v něčem náhodou neudělal chybu, odpověděl absolutním blábolem. - je to kolem 45. minuty, ale jen pro silné žaludky. Estébák prostě nemůže říct "já to posral". Na to mu chybí jakákoli sebereflexe.

    Já doufám, že tohle je pro vládu konečná. Pokud nebyla schopna během uplynulého půl roku jakkoli reagovat na možný vývoj pandemie a místo toho opět předvádí pouze chaotické kroky bez pořádného vysvětlení, důvěru si prostě nezaslouží. Hamáček z Babišem můžou ze sebe dělat obětní beránky jak chtějí, nikdo už jim to nežere.


    Opravdu doufám. 


      

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!