úterý 9. února 2021

Bizár

    Sice jsem sliboval, že o vládě už nebudu psát, ale dovolte mi ještě poslední článek, tohle mi prostě nedá. Současné dění na vládě je neuvěřitelnej bizár. Babiš je už tak obrovskej pangalaktickej megazmrd, že ohýbá časoprostor a ono nás to vrací zpátky do dob totality. Komunisti zase rozhodujou o tom, jestli budeme dál žít v nouzovém stavu, anebo zda se vrátíme do nějaké normality. Korunu tomu teď nasadil ministr Blatný, když začal prohlašovat, že opatření nefungují. Super, tak proč je teda máme? Vláda od listopadu nebyla schopna přijít s jakýmkoli jiným řešením, než dalšími restrikcemi.

    Vždycky, když mám pocit, že vláda dosáhla maximální úrovně zmrdství a diletantismu, ona najde ještě nějakou další. A pak další. Od března jsme svědky jednoho špatného rozhodnutí za druhým. Loni na jaře se to ještě dalo tolerovat, ale téměř po roce by už alespoň něco mohli promyslet dopředu.

    Centrem tohoto dění je, jak jinak, ultračůrák Babiš. Ty vole, ten zmrd od začátku pandemie neudělal JEDINÝ rozhodnutí, který by nebylo ve prospěch jeho, nebo jeho zkorumpovanejch kamarádů, případně toho zmrda na Hradě. Babišovi je totálně u prdele, jestli důchodci vychcípaj na covid, nebo kolik podniků zkrachuje. Důchodce uplatil pár tisícema, a pak si naohýbal protiepidemická opatření tak, aby mohli jít k volbám. O nic jinýho mu nešlo.

Koronavirus
    Loni v březnu nikdo nevěděl nic, tady se dá těžko vládě něco vytknout. Teda až na Babišovu snahu se zavřenýma podnikama vyjebat. Ale teď, téměř po roce, by se dalo čekat, že budou mít aspoň nějak nastavenou metodiku. Hovno! Dozvíme se, že čísla nesedí, jsou tam chyby, pak že se do covidových úmrtí počítají oběti nehod, a podobně. Pořád tu není žádný plán, žádná strategie, nic. Stále se jenom plácáme dokolečka v restrikcích, které neberou konce.

Nemocnice
    Plný nemocnice umírajících lidí na Covid byly, jsou a budou tím hlavním důvodem pro všemožná omezení. Pravdou je, že skutečně vzrostl počet mrtvých, že nemocnice by pandemii jinak asi nezvládly a že pokud nechceme, aby se zhroutil zdravotní systém, nedá se nic moc jiného dělat.

    Zdravotníci a jejich potřeby jsou neustálým zaklínadlem ministrů zdravotnictví a vlastně i celé vlády. Jsou vyčerpaní, není jich dost a už téměř rok jedou na 120%. Vláda jim také slibovala, že dostanou mimořádné odměny. A kolik byste řekli, že zdravotníci za celý listopad na odměnách dostali? NIC! Odměny dostali především ředitelé a úředníci z ministerstva. Ti se totiž v těch kancelářích nadřeli nejvíc, a tak si zaslouží statisícové příplatky ze všeho nejdřív. Doktoři, sestry a ostatní, kteří jedou čtyři dvanáctihodinové směny týdně, můžou jít do prdele!

    A co medici, kteří také pomáhali zvládat podzimní situaci? Ano, těm sice dáme nějaké peníze, ale pak je musí hezky zdanit! 30% dolů! A co na to obětní beránek číslo 3. Blatný? No samozřejmě pouze mlží, dosud neudělal nic, aby situaci napravil. 

Nouzový stav
    Všimli jste si, že o prodloužení nouzového stavu už tři měsíce de-facto rozhodují komunisti? Jo, rudý svině opět rozhodují o našich životech. Nejhorší ale je, že je to pořád takový provizorium, vláda svoje požadavky neumí pořádně vysvětlit a Babiš už jenom blábolí, obviňuje všechny kolem, nebo fňuká. Připomeňme, že na jedno takové hlasování se ani nedostavil, což ilustruje, jak asi důležité to pro něj je. Hlavním důvodem neustálého prodlužování nouzového stavu je možnost přidělování státních zakázek bez výběrového řízení. Babiš se snaží tenhle stav udržet co nejdéle, aby se stihli napakovat i ostatní zkorumpovaní zmrdi. Ale dokonce už i ty rudé svině se nechtějí podílet na další likvidaci ekonomiky a pro další prodloužení ruku nezvednou. Otázka je, co se ve skutečnosti stane.

    Odhodí Češi roušky, přestanou si mýt ruce a nahrnou se na Valentýna do hospod a začnou si tam vzájemně olizovat koule? Vezmou občané útokem papírnictví, obchody s obuví, kadeřnictví a ostatní služby a budou se tam do krve přetahovat o zboží a plivat si vzájemně do obličeje? Nemyslím.

Omezení
    Kde začít? Zpočátku bylo jasné, že lidi se nemají moc shlukovat. Narvaný prostředky hromadné dopravy však nikdo neřešil, naopak se ještě omezil počet spojů, aby v těch autobusech a tramvajích byli lidi echt našlapaný. Bohužel nemáme relevantní data, kolik lidí se nakazilo v MHD, protože nemáme relevantní data vlastně o ničem. Omezení počtu zákazníků na prodejní plochu asi taky mělo smysl, ale proč teda takhle neotevřít ostatní obchody? Na otázky, proč v nákupním centru můžu do potravin a drogerie, ale nemůžu za stejných podmínek nakupovat v papírnictví, nebo v obuvi, nikdo z vlády nikdy neodpověděl. Pak ty čůráky (vládu) napadlo pro jistotu zakázat prodej takového zboží i v supermarketech. Tady už veškerá logika selhává. Co je tohle jiného, než absolutní diletantství? Čím jsou ty závěry podložené? Kde jsou počty nakažených, kteří chytili virus při zkoušení bot?

Semafor a PES
Ty vado, po devíti měsících od začátku pandemie přišel bývalý ministr zdravotnictví se semaforem. Neuvěřitelný! Tři barvičky, kterýma se vymaluje okres, v závislosti na počtu případů. WOW, to byl teda výkon! Bohužel, bez fungujících hygienických stanic to bylo dost na hovno. Od loňského jara vláda věděla, že právě hygienické stanice těžce nezvládají. Jak by taky mohly, když se tomu celé dekády nikdo nevěnoval. Komunikace žádná nebo naprosto tristní, centrální systém chybí, nejsou lidi. A jak se vláda věnovala zlepšení těchto nedostatků? Můžete hádat.

"Spásu" přinesl systém PES, představený ministrem Blatným. A samozřejmě se ukázalo, že je to úplně stejně k hovnu, jako ten semafor. Podle těch kritérií, kterými se systém řídí, bude všechno zavřené zřejmě navždy!

E-rouška
    Slavná aplikace, jejíž funkčností se MZ zaklínalo od jejího vzniku, je už definitivně mrtvá. Používal jsem ji, pak jsem chytil virus, byl na testech, a nic. Aplikace neudělala vůbec nic. Soused vedle měl taky Covid, a taky používal aplikaci. Potkávali jsme se. Nic. Žádný upozornění. Není tu žádná motivace tuhle věc používat. Trasování nemůže fungovat tak, že napráším všechny, s kým jsem přišel do kontaktu, a oni pak přijdou na 14 dní o příjmy. Jednak to znamená, že na mě budou všichni nasraný (v době fungujících služeb to klidně mohlo znamenat uzavření provozoven), a druhak to nikomu stejně nepomůže. 

    Kdyby stát lidem v nucené karanténě prostě bez keců nahradil příjmy tak, aby si mohli dovolit dřepět 14 dní na prdeli, mohla být situace úplně jiná. Jenomže to by musely hygienické stanice to trasování vůbec zvládat, a to neměly šanci, když u nich přes 20 let nedošlo k žádné inovaci. A proč? No protože to bylo Babišovi, jakožto předsedajícímu krizové rady totálně, ale absolutně totálně u prdele! V té době bylo hlavní prioritou to, aby důchodci přišli k volbám!

Papaláši
    Jenomže všechna tahle opatření budou fungovat jedině tehdy, když půjdou politici příkladem. A ne že budou pořádat orgie v Teplicích. I s policejním ředitelem. No ty krávo, copak nikoho z nich nenapadlo - kurva, chodit na obří narozeninovou párty možná není nejlepší nápad??? Jasně že ne, bylo jim to totiž úplně jedno. Všichni, kdo se toho účastnili, tím projevili takovou míru arogance a zmrdství, že by měli všichni přijít o funkce. A pak se můžou ve svých projevech divit, že jim občané na jejich opatření taky serou.

Očkování
    jakmile se objevily informace, že vakcína je hotová, začaly evropské státy vymýšlet očkovací strategii. Třeba takové Německo mělo plán, jak a kdy bude koho očkovat ještě předtím, než první vakcíny vůbec dorazily. Copak mezitím dělal Babiš, který prohlásil, že to bude celé koordinovat? NIC! Seděl na prdeli a přemýšlel, jak z toho vytřískat politické body, ale hlavně jak to celé udělat co nejvíc netransparentně. Když začalo jít do tuhého a přišlo se na to, že nemá nic, snažil se to hodit na hejtmany, protože je to jeho opozice.

    Ještě nedávno Bureš vykřikoval, jak dohlédne na očkování, ale jakmile se zjistilo, že nikdo nic nepřipravil a systém nefunguje, od všeho se distancoval (jako vždy) a začal fňukat, že nás podvedla EU, nebo že to nezvládli operátoři, apod.

Dodávky čínských jehel
    Objednaly se jehly z Číny, a ukázalo se, jaký to div, že jsou nejenom na hovno, ale hlavně dost redundantní. A co na to vláda? Mlží. Ministr zdravotnictví nedokáže vysvětlit, kdo a proč objednal hromadu úplně zbytečnejch jehel z Číny. Kurva kdo jinej by to měl vědět? Tak buď je to takovej dement, že to fakt neví, a v tom případě tam nemá co dělat, anebo mlží, protože kryje další naprosto zbytečnej obchod.

Kvóty na potraviny
    Tohle je asi nejlepší ze všeho. Uprostřed tohohle průseru, kdy v sezoně krachujou lyžařský střediska, spousta podniků možná už neotevře a ekonomika se propadá na nový dno, sněmovnou prošel návrh na to, aby byly stanoveny kvóty, kolik potravin vyrobených v Česku má být v nabídce supermarketů. Tohle je čistě agrární lobby - znamenalo by to, že zemědělci by museli dostat mnohem vyšší dotace, aby takovou výrobu vůbec mohli pokrýt. Když pomineme, že je to v rozporu s evropským právem a navíc je to naprostá píčovina, protože opravdu soběstační nejsme, komupak by to asi prospělo nejvíce? No ano, těžily by z toho především Babišovy firmy (tedy pardon, firmy v holdingu Agrofert, který má čirou náhodou sídlo hned naproti ANO). 
    Babiš se na to konto začal rozčilovat, že s tím nesouhlasí a že poslanci ANO hlasovali proti jeho vůli. No jasně, představte si tu situaci, že se řadoví poslanci vzbouřili proti svému předsedovi. Babiš všem řekl, ať pro to nehlasují, ale oni na to: "Pane předsedo, my vám na to sereme a budeme hlasovat tak, jak budeme chtít!"

    Opět to není nic jiného, než snaha Babiše přihrát malou domů Agrofertu. A když to náhodou neprojde, tak z toho aspoň vytřískat politické body. Protože pak opět nastalo ticho po pěšině. Žádné důsledky, žádné fňukání, nic. Senát to samozřejmě zamítne, a ten zmrd to na 100% použije v nějakém emotivním projevu k voličům, kterak se snažil dosáhnout soběstačnosti v potravinách (na to důchodci slyší), ale zlý Senát, potažmo zlá opozice, mu to znemožnili.


    O Babišově zmrdství by se dalo psát donekonečna. Ale já už na to kašlu. Bylo toho dost, od teď se budu věnovat tomu, co dává nějaký smysl. Už mě nebaví mě dál živit tu nenávist a stále dokola na to nadávat. Babišovi voliči to stejně nebudou číst.

Kurva!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!