středa 10. března 2021

Jak jsem začal točit videa

    Co mě to proboha zase napadlo?? Já a youtuber - vždyť už jsem na to starej, všichni se mi budou smát, je to trapný, blbý, nezvládnu to, nemám na to vybavení, nevím jak na to, to přece nejde!

    Jak s něčím takovým vůbec začnete? Vytvořit kanál na Youtube je to nejjednodušší. Teď tam hlavně musíte dodat nějaký obsah. Jako první jsem dostal radu: "prostě na sebe namiř telefon a mluv". Ano, to by asi šlo, ale o čem? Je mi přes třicet, takže jsem určitě nechtěl jen tak nesouvisle a bez přípravy něco plácat.

    Takže jsem si napsal krátkou osnovu - mělo to být představení, proč jsem se rozhodl točit videa a tak - vzal jsem mobil, stativ, auto a vyjel jsem na kopeček, že tam budu mít aspoň hezký pozadí.

    Tehdy jsem měl o natáčení pouze teoretické znalosti a vůbec jsem nebyl zvyklý něco takového dělat, takže to podle toho vypadalo. Vybral jsem si místo, kde jsem měl hezké pozadí (a nemyslím tím prdel, vy prasata!) Jenomže ve chvíli, kdy jsem se chystal na svůj projev, začali kolem chodit lidi.

    Nejdřív jsem čekal, až projdou dva zkouřenci, co se na mě celou dobu blbě šklebili, pak pejskaři, jejichž hodní pejskové pobíhali kolem, srali doslova na všechno a přitom štěkali jako smyslů zbavení, a kolorit doplňovaly nezbytné maminky s kočárky, živě (a velmi nahlas) debatující o rostoucích zoubkách a problémy s prdíky, přičemž další jejich děcka pobíhala a vřeštěla. Takže jsem čekal a čekal, až se všichni konečně někam ztratí, protože jsem se především styděl. Nechtěl jsem, aby někdo sledoval moje první amatérské pokusy o natočení videa. Tenkrát jsem ještě netušil, že by to stejně bylo k ničemu, protože jsem od toho mobilu byl celkem daleko, takže by bylo slyšet kulový...

    Zkrátka, než jsem se dostal k tomu, abych vůbec něco natočil, sluníčko zapadlo, začali mě štípat komáři a já odjel s nepořízenou. Doma jsem pak vzal židli, lampičku a natočil to video. V té době mi to video přišlo relativně dobrý, ale s odstupem času vidím, že bylo naprosto příšerný - hrůzostrašná kvalita (neměl jsem dobrej telefon, ale to neomlouvá), bylo hrozně dlouhý a především nudný. Kdybych na sebe rovnou namířil telefon a začal prostě mluvit, výsledek by byl stejný.

    Byl to ten první důležitý krok, který bylo potřeba udělat. Věděl jsem, že postupem času se kvalita a obsah zlepší, ale to jsem netušil, jaká úskalí na mě v tom procesu číhají...

Ale o tom zase příště.P.S.: Na psaní o politice už kašlu, v českém jazyce není dostatek sprostých slov, kterými bych tu současnou situaci vyjádřil. A hlavně - chci se soustředit na něco pozitivního a kreativního.

P.P.S.: Babiš je stejně čůrák a zdroj všech problémů, které máme!!!

1 komentář:

  1. Jak se říká - každý začátek je těžký. Myslím, že bych se nejdřív schoval hluboko v lese. (-;

    Škoda, že jsi nedal odkaz na svá videa na Youtube?

    OdpovědětVymazat

Sprostá slova povolena, ale s mírou!